Yerelin Sesi

“Zordayız! Yaz Tatili, Nisan Sonu Başlasın”

“Zordayız! Yaz Tatili, Nisan Sonu Başlasın”
15 Mart 2020 - 13:49

“Zordayız! Yaz Tatili, Nisan Sonu Başlasın”

 

Koronavirüs nedeniyle tüm dünyada endişe hakimken, turizm sektöründe de iptaller ardı ardına gelmeye başladı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, “Turizm sezonunu kolay geçmeyi anlaşılıyor. Sektör ciddi kan kaybı yaşıyor. O nedenle, yaz tatili Nisan sonu başlasın” dedi.

Mehmet İşler

Dünya Sağlık Örgütü’nün hızla yayılan yeni tip koronavirüsün pandemi olarak nitelendirilmesini değerlendiren ETİK Başkanı Mehmet İşler, hükümetlerin aldığı seyahat kısıtlaması kararları doğrultusunda uluslararası etkinlikler, fuarlar, kongreler ve uçak seferlerinin de iptal edildiğini vurguladı. Turizmin bundan olumsuz etkilendiğini kaydeden İşler, “Yurt dışından rezervasyon iptalleri günden güne artıyor. Turizmin tüm bileşenleri gibi konaklama sektörü de bundan payını alıyor” dedi.

 

“BAKANA ÖNERDİK
Etkinlik ve rezervasyon iptallerinin getirdiği mali yükümlülüklerin sektörü zorladığını aktaran Başkan İşler, “İzmir ve Türkiye turizmi açısından önemli pazarlardaki gelişmelere bakıldığında, bu yıl turizm sezonunun kolay geçmeyeceği anlaşılıyor. Turizm sektörü sancılı bir dönem yaşıyor. Sektör destek bekliyor. Biz de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a, yaz tatili sezonunun başlangıcının Nisan ayı sonu olarak planlanmasını önerdik” diye konuştu.

“UMARIM AZ HASARLA ATLATIRIZ”
Koronavirüs salgının Haziran ayında etkisini kaybetmesini ümit ettiklerinin de altını çizen İşler, “Ardından hedef pazarlarda tatil satışlarının başlayacağını düşünüyoruz. Umarız koronavirüs salgını biter ve uluslararası ilişkilerde olumlu gelişmeler sağlanır, turizm hareketliliği de yeniden başlar ve sezonu az hasarla atlatabiliriz” ifadelerinin kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi