Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Zemin katta oturan vatandaşlar selden son anda kurtarıldı

İZMİR’DE AŞIRI YAĞIŞLARLA BİRLİKTE GELEN SEL FELAKETİYLE, KONAK İLÇESİNDEKİ PEK ÇOK CADDE SULAR ALTINDA KALDI, ONLARCA İŞ YERİNİ VE APARTMANI SU BASARKEN, ZEMİN KATTA OTURAN VATANDAŞLARIN BOĞULMAKTAN SON ANDA KURTULDUKLARI ORTAYA ÇIKTI.

Zemin katta oturan vatandaşlar selden son anda kurtarıldı
32 views
02 Şubat 2021 - 14:22

İzmir’de aşırı yağışlarla birlikte gelen sel felaketiyle, Konak ilçesindeki pek çok cadde sular altında kaldı, onlarca iş yerini ve apartmanı su basarken, zemin katta oturan vatandaşların boğulmaktan son anda kurtuldukları ortaya çıktı.

İzmir’de aşırı yağışlar derelerin taşmasına neden olurken, Konak ilçesinde pek çok araç sular altında kaldı. Güzelyalı semtindeki bazı vatandaşların oturduğu binaların girişinin suyla dolması nedeniyle vatandaşlar evlerinde mahsur kaldı.

Mithatpaşa Caddesindeki bir apartmanda oturan vatandaşlar araçlarını son anda sel sularından kurtardıklarını ifade ederken, oturdukları binanın girişinin suyla dolu olması nedeniyle evlerinde mahsur kaldıklarını söylediler. Oturduğu apartmanda 8 aracın sulara gömüldüğünü söyleyen apartman sakini ise bazı araçların sel suları gelmeden kurtarıldığını söyledi.

“Sadece kafaları görünüyordu”

İnönü Caddesindeki bir apartmanın yönetici Yüksel Yavaş ise binalarında zemin katta oturan vatandaşları uyardığını ancak dairelerini sel basacağını tahmin etmedikleri için evlerinden çıkmadığını anlatarak, “Binanın arka tarafındaki duvar yıkılınca zemin katta bulunan iki daireyi su basmış. Biz geldiğimizde sadece 2 kişinin kafası görünüyordu. Kızımla birlikte onları son anda kurtardık. Şu an durumları gayet iyi” dedi.

İl genelinde sağanak yağış ara vermeden devam ederken, ekiplerin de sel sularıyla mücadelesi sürüyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.