YSK Başkanı ‘Güven’den İstanbul Seçimi Açıklaması - Yerelin SesiYerelin Sesi

28 Kasım 2021 - 18:39

YSK Başkanı ‘Güven’den İstanbul Seçimi Açıklaması

YSK Başkanı ‘Güven’den İstanbul Seçimi Açıklaması
Son Güncelleme :

15 Mayıs 2019 - 8:00

278 views
reklam

Seçmen listelerinin aynı olduğunu açıklayan YSK Başkanı Sadi Güven 23 Haziran’da yenilenecek İstanbul seçimlerinde listenin askıya çıkmayacağını söyledi. Oy kullanamayacak seçmenlerin yanına not düşülecek.

Sadi Güven: “Seçmen listeleriyle ilgili yoğun tartışmalar olduğunu gördüm. Bu yenileme seçimi. 31 Mart’ta yapılan seçimde kullandığımız sandık seçmen listelerinin aynısını kullanacağız. Herhangi bir güncelleme yapılmayacak, askıya da çıkmayacak” dedi. Güven; sadece sandık kurullarının değişeceğini belirtti.

Listenin askıya çıkmayacak olmasından dolayı seçmenlerin kayıtlarını dijital ortamdan sorgulamaları gerekecek.

Daha önce Gazeteci Emin Çapa, kendisinin ve eşinin YSK’nin internet sitesine göre seçmen olmadığını açıklamıştı. Emin Çapa: “YSK’nın internet sitesine göre “seçmen” değiliz. Her seçim olduğu gibi internet üzerinden kaydımıza baktık ve bu sefer eşim de, ben de yokuz. Nasıl yani? 1,5 ayda dijital kütükten sildiniz mi bizi? Nüfus Müdürlüğü yolları göründü. İnanamayıp defalarca tekrar tekrar baktım. Kendi kendime, “aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar alamazsın” diye diye üstelik. Hepiniz seçmen sorgulamaya girin.” açıklaması yapmıştı. Emin Çapa gibi başka seçmenler de aynı durumda olduklarını belirtmişlerdi.

KAYNAK: Sputniknews

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.