Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

”YİĞİT ÖLÜR NAMI KALIR”

”YİĞİT ÖLÜR NAMI KALIR”
294 views
20 Aralık 2018 - 15:24

İNŞALLAH ADIMIZ KALIR

Ödemiş’te sevgi gösterileriyle karşılanan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu,”Bizi bırakma” taleplerine anlamlı cevap verdi: “Gelirken de bir şeyler öğrenirsin ve öğretirsin, giderken de.. Biz de böyle bir misyon üstlendik. At ölür nalı kalır, yiğit ölür namı kalır. Biz de namusumuzla, şerefimizle bu işi yaptık. İnşallah adımız kalır.”

Ödemiş ilçesini ziyaret eden İzmir  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, vatandaşların sevgi gösterileri karşısında duygusal anlar yaşadı. Yeniköy, Küçük kavulcuk, Birgi, Üç Konak, Gerçekli, Gereli, Çaylı, Alaşarlı ve Kızılcaavlu köyleri ile ilçe merkezinde kahve sohbetlerine katılan Başkan Kocaoğlu,gittiği her yerde karşısına çıkan ‘Bizi bırakma’ talepleri üzerine önemli mesajlar verdi.

150 yıllık belediyecilik tarihinde 15 yıl rekor süreyle belediye başkanlığı unvanına sahip olduğunu hatırlatan Kocaoğlu, “Koltuğa yapışmamak gerektiğini, koltuğun bırakılabilir olduğunu göstermek için görevi bırakıyorum. Belediye başkanlığı hizmet görevidir. Örnek olduysan, başarılı olduysan, senden sonrakilerde buna bakıp görevi layıkıyla yapacaktır. Gelirkende bir şeyler öğrenirsin ve öğretirsin, giderkende.. Biz de böyle bir misyon üstlendik. At ölür nalı kalır, yiğit ölür namı kalır. Bizde namusumuzla, şerefimizle bu işi yaptık. İnşallah adımız kalır” şeklinde konuştu.

Menfaat için 1 kuruş harcamadım

Başkan Kocaoğlu şöyle devam etti:

“Siyasette özünü öz, sözünü söz bildiğimiz adamlar giderek azalmaya başladı. Bizim devrimiz kapandı artık. Bazı adamlar benim gibi izzeti nefisine düşkündür. Onurludur, şereflidir. Biri gelip izzeti nefisimle oynamaya kalkarsa, karşısında dururum. Haksızsa babama taviz vermem, haklıysa ilkokul çocuğunun önünde eğilirim.15 senede 150 katrilyon parayı yönettim, menfaat için 1 kuruş para harcamadım. Bu adam siyasette tabii ki sevilmez.”

Bizi bırakma gari!

Ödemiş turundaki her durakta dualarla ve “Bizi bırakmayın”, “Bir dönem daha kalın”, “İzmir’in efesisin”, “Gönlümüze taht kurdun” gibi sloganlarla karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Bu koltuklar kimseye kalmadı. Sultan Süleyman’a bile.. Benim bütün çabam, gayretim ‘Allah razı olsun’ denilmesi. Yani ardımdan hoş bir seda bırakmak” dedi.

“Büyükşehir Belediye Başkanı için desteklediğiniz bir aday var mı?” sorularına da cevap veren Başkan Kocaoğlu, “Biz yeni gelecek başkanın hem abisiyiz hem de onu ileriye taşıyacak kişiyiz.Aziz Kocaoğlu’nun destek olmayacağı adam profilini başta Genel Başkan ve Genel Merkez olmak üzere dünya alem bilir. Siyasetçi dediğin, hep aynı yerlere, aynı kahvelere gidip kendini pazarlamaz. Zor yere gider, zor adamı ikna eder. Biz de bu gücümüzü kullanacağız. Benden sonra gelen belediye başkanının işi zordur. Ya beni aşacaktır ya da 5 sene yapıp eve gönderilecektir” şeklinde konuştu.

Kahve toplantıları sırasında ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumla ilgili de konuşan Başkan Kocaoğlu, şunları söyledi:

“1929 buhranı hariç bütün ekonomik krizleri gördüm, bütün krizleri yaşadım. Ama bu gelen hepsinden daha büyük.. 475 milyar dolar borç var. Milli gelirimiz ise 750 milyar dolar. Şimdi daha yüksek faizle para alınacak. Gerisini siz düşünün. Bir kardeşiniz, ağabeyiniz, arkadaşınız olarak ayağını yorganına göre uzatacaksınız diyorum. Tasarruf edeceğiz ve daha çok çalışacağız. Bu çukurdan başka türlü çıkılmaz.”

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.