Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Yerelin Sesi Yazdı; Bakan ‘Çözün’ Dedi

Yerelin Sesi Yazdı; Bakan ‘Çözün’ Dedi
559 views
24 Haziran 2020 - 13:42

Yerelin Sesi Yazdı; Bakan ‘Çözün’ Dedi

 

Haber: Bahri KARATAŞ

Urla’da trafo yetersiz olduğu için şantiye elektriği kullanan ve yüksek fatura ödeyen 6 haneli sitede yaşayan vatandaşların isyanını gündeme taşıyan Yerelin Sesi gazetesinin haberini okuyan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, ‘sorunu çözün’ talimatı verdi. Talimatın ardından vatandaşların abonelikleri tamamlanarak şehir elektriği bağlandı.

İzmir’in Urla ilçesinde 2 yıl önce yapılan 6 haneli sitede yaşayan vatandaşlar, evlerine yakın olan trafo yetersiz kaldığı için şantiye elektiriği kullanmak zorunda kaldı. Site sakinleri, kışın kişi başına aylık 800 TL elektrik faturası ödediklerini, aynı sokakta olup şehir şebekesine bağlı komşularının ise ortalama 200 TL ödediklerini belirtip bu duruma isyan etti.

YERELİN SESİ GÜNDEME GETİRDİ
Ev sahipleri, şehir elektriği bağlanması için defalarca GDZ Elektrik’e başvurduklarını, ancak kendilerine hep başvuruda “trafonun yetersiz” yanıtı verildiğini söyledi. Yerelin Sesi gazetesinin sorunu haberleştirmesiyle konudan bilgi sahibi olan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bürokratlarına sorunun çözülmesi talimatını verdi.

BAKAN DÖNMEZ’E TEŞEKKÜR ETTİLER
Bakanın talimatıyla 2 yıldır yüksek fatura ödemek zorunda kalan site sakinleri, bugün Gediz Elektriğe çağırılarak abonelikleri yapıldı. Aboneliğin ardından, siteye şehir elektriği bağlandı. Uzun zamandır şehir elektriğine kavuşma mücadelesi verdiklerini söyleyen vatandaşlar, “Sesimizi sayın Bakanımıza duyurduğu için Yerelin Sesi gazetesine çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca sayın bakanımızın da duyarlı davranıp sorunumuzu çözmesi bizleri mutlu etti” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.