Yerelin Sesi

Yemek Fabrikasındaki 50 İşçide Koronavirüs Çıktı

Yemek Fabrikasındaki 50 İşçide Koronavirüs Çıktı
14 Nisan 2020 - 12:11

Yemek Fabrikasındaki 50 İşçide Koronavirüs Çıktı

 

İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunan Ege Hazır Yiyecek Fabrikası’nda çalışan 50 işçide virüs tespit edildiği belirtildi. Test sonuçları negatif çıkan işçilerin çalışması ise sürüyor.

İzmir Torbalı’da bulunan ve üretimlerini Şok, Migros, A-101 gibi market zincirlerine de satan Ege Hazır Yiyecek Fabrikası’nda çalışan 1 işçiden sonra 50 işçinin daha testinin pozitif çıktığı belirtildi. 200 işçisine test yapılan fabrikada ismini vermek istemeyen bir işçi, test sonuçlarının tamamının sonuçlanmadığını ancak şimdiye kadar açıklanan sonuçlardan 50 kişide koronavirüs tespit edildiğini söyledi.

ÜRETİME DEVAM
Testi negatif çıkan yaklaşık 20 işçiyle fabrikanın üretime devam ettiğini belirten işçi, testi pozitif çıkan ve henüz sonuçlanmayan işçilerin evde beklediğini aktardı. Yaşanabileceklerden dolayı kaygılı olduğunu dile getiren işçi, “İşçilerin çoğunda test pozitif çıkarsa bizi ücretli izine mi gönderecekler yoksa işsiz mi kalacağız bilmiyoruz” dedi. İddialara ilişkin aradığımız Ege Hazır Yiyecek Fabrikası’ndan, “Yetkililer yok, bilgilendirme yapamayız” yanıtı verildi. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri de, fabrikada diğer çalışanlara coronavirüs testi yaptı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi