Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Yelkenci gençler aylar sonra yelkenlileriyle buluştu

TÜRKİYE YELKEN FEDERASYONU FAALİYET PROGRAMINDA YER ALAN GELİŞİM KAMPI, BODRUM’DA DEVAM EDİYOR. KAMPA KATILAN GENÇLER BİTEZ SAHİLİNDEN YELKENLERİ AÇARAK ANTRENMAN YAPMALARI İSE HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Yelkenci gençler aylar sonra yelkenlileriyle buluştu
33 views
04 Şubat 2021 - 13:25

Türkiye Yelken Federasyonu faaliyet programında yer alan Gelişim Kampı, Bodrum’da devam ediyor. Kampa katılan gençler Bitez sahilinden yelkenleri açarak antrenman yapmaları ise havadan görüntülendi.

Optimist branşı antrenörü Alican Selcik gözetiminde gerçekleştirilen kampa optimist, laser 4.7 ve 420 kategorilerinde onlarca yelkenci katıldı. Bitez Koyu’nda antrenmanlarını sürdüren sporcular, pandemi tedbirleri altında kampa devam ediyor.

Kampla ilgili Alican Selcik, kapta olduklarını belirterek “Geçen hafta birincisini düzenledik, bu hafta ikincisini yapıyoruz. Geçen sene Türkiye’de en iyi derece almış optimist sporcularını bir araya topladık. Bu pandemi sürecinde kurallara uygun olarak ilk kampımızı gerçekleştiriyoruz. Kamplarımız çok güzel gidiyor. Geçen hafta biraz sert bir hava vardı, iklim olarak zor bir havayı atlattık. Şimdi önümüzdeki 2-3 gün çok güzel. 15-20 derecelerde güzel bir sıcaklık, hava koşulları da çok güzel. Antrenmanlar keyifli geçiyor” dedi.

Pandemi sürecinden önce 3 ayda bir, milli takım kampları yaptıklarını anlatan Selcik, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bir senedir çocuklar birbirlerinden uzak kaldı. Elit sporcular kendi kulüplerinden çıkamadı. Kaliteli ekibi bir araya toplayamadığımız için kaliteli antrenmanlardan uzak kaldık. Şimdi kendi sınıflarında önde olan sporcuları Ege’den, İstanbul’dan, Akdeniz’den topladık. Türkiye’nin en iyi sporcularını bir araya getirdik. Bu denizde onlara yüksek antrenman performansı sağlıyor. En önemlisi de motivasyon. Çocuklar bir senedir motive değildi. Şimdi hem rakiplerini görmüş oluyorlar, hem de denizde rakipleri, karada arkadaşları ile beraber güzel vakit geçiriyorlar.”

Kamp, 12 Şubat’ta sona erecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.