Deniz Şaman 2022 İçin Burçlar Ne Diyor?
Yazı Detayı
08 Ocak 2022 - Cumartesi 09:35 Bu yazı 204 kez okundu
 
2022 İçin Burçlar Ne Diyor?
Deniz Şaman
denizsaman@yerelinsesi.com
 
 

Bir yılı daha acısı ve tatlısı ile geride bırakıyoruz. 2022 yılına gireceğimiz şu son günlerde; 2022 yılında astrolojik anlamda (inşallah olumsuz anlamda görülenler yaşanmaz temennisi ile) Türkiye’yi, Dünya’yı ve burçları neler bekliyor ona bir göz atacağız.

 

TÜRKİYE

Genel açıdan baktığımızda Türkiye’de 2022 yılında kadersel bir döngü, kadersel bir değişim söz konusu olacak. Bu noktada yer yer kaoslar ve belirsizlikler ortaya çıksa ve yaşansa da ardından çok büyük bir değişim ve çok büyük bir toparlanmanın; büyük bir güç birikiminin oluşacağı gözüküyor.

Bu genellemenin aylık yansımalarına bakacak olursak;

-Ocak ayı ülkemiz açısından olumsuzlukların ya da stresin yoğun olacağı uzun vade planlamalar yapılması gereken bir döngü olacak ki; ülke açısından sıkıntıların, streslerin üzerinin örtülmesi için radikal kararlar alınması söz konusu olabilir. Bu da olumsuzlukları olumluya çevirme açısından bazı fırsatlar yaratacak ama hoşnutsuzlukların dengelenmesi gerekecek.

-Şubat ayı toplumsal açıdan biraz daha rahat hareket edilebilecek bir ay olacak. Maddi anlamda planlamaların yapılabileceği, parasal açıdan biraz daha refah bir döngünün söz konusu olacağı bir ay. Genel anlamı ile rahat geçecek diyebiliriz.

-Mart ayında ülkemiz için bir yanda güç ve kudret, diğer yanda sürecin belirsizlikleri ve tıkanıklığın tekrar gün yüzüne çıkması söz konusu olacak. Ve kısa vadede dalgalanmalar yaşanacak ama ani müdahalelerle toparlanacak.

-Nisan ayında toplumsal açıdan ruhsal anlamda bir rahatlama sözkonusu. Ülkenin geleceği için kurulan hayaller ve konulan hedefler noktasında belli planların, belli adımların atılacağı gözüküyor ki; bu ay daha sorunsuz ve daha rahat geçecek diyebilirim.

-Mayıs ayında ülkemizdeki güç dengeleri anlamında bazı huzursuzlukların olabileceği; ani kararlarla inişler ve çıkışların yaşanabileceği görünüyor. Özellikle sağlık anlamında yönetim kademesinde bir ya da birkaç yöneticinin sıkıntı yaşama ihtimalinin belirsizlikleri tetikleme olasılığından dolayı sağlıkla ilgili kontrollere azami dikkat edilmeli.

-Haziran ayı ilkesel anlamda kafa karışıklıklarının, belirsizliklerin ön planda olacağı; bazı hatalı kararların alınabileceği ve bunun sonucunda da sıkıntıların artabileceği, bu noktada çok dikkatli olunması gereken bir ay.

-Temmuz ayı ülkesel açıdan radikal kararlarla bir şeylerin kesilip atılacağı; zamana bırakılan bazı sorunların, sıkıntıların tekrar önümüze çıkacağı, bu noktada gerilimli bir döngünün yaşanacağı ama toparlanacağı gözüküyor.

-Ağustos ayında yeni bir kapının açılışının sinyalleri gelecek. Bir geçiş döngüsü belirlenecek. Ben bu kapıyı seçim süreci ile alakalı görüyorum. Diyebilirim ki artık bu noktada bir karar alınıp bir geçiş dönemine girileceği ve bunun hızlı bir şekilde uygulanacağı gözüküyor.

-Eylül ayı biraz daha boşlukların belirsizliklerin yaşanabileceği ama bunların toplumsal anlamda sorun ya da sıkıntı yaratmaktan çok biraz daha planlamalarla ya da hedeflerle ilgili zorlanmalar anlamında olacağı; Toplumsal açıdan ise rahat bir dönem geçirileceği gözüküyor.

-Ekim ayı ülkemiz açısından yeni bir sayfa, yeni bir başlangıç. Maddi ve manevi açıdan görünmeyen sorunlar gün yüzüne çıkacak ama atılan yeni adımlar ve alınan yeni kararlarla birlikte hızlı bir toparlanma yaşanacak. Ülkesel anlamda olumlu enerjinin üst boyutta olacağı bir süreç olacak.

-Kasım ayında ekonomik alanda artı anlamda gelgitler; özellikle de devletsel ödemelerde pozitif anlamda değişimlerin söz konusu olabileceği ve bu noktada daha önce alınan kararlar neticesinde doğru yolda olunduğunun görüleceği gözüküyor.

-Aralık ayında o güne kadar konulan zorunlu kuralların ve zorlu kararların olumlu sonuçlarını tam anlamıyla göreceğimiz rahat bir dönemi yaşayacağız.

 

DÜNYA

2022’de dünyada neler olacak şimdi ona bakalım:

-Ocak ayında dünya açısından özellikle iktidar sahibi, güç sahibi insanların bazı yalanlarının ortaya çıkması ile gerilimlerin olabileceği ya da bu noktada özellikle bazı şirketlerin yalanlarının ortaya çıkmasıyla sıkıntılar yaşanabileceği gözüküyor. Ama bir şekilde üstünü örtecekler ve bu sıkıntılar toparlanacak.

-Şubat ayında dünya açısından bir geçiş döngüsü başlıyor. Ki bu özellikle ülkeler arası ilişkilerde gerilimlerin biraz daha gizlendiği, ya da gerilimlerin yok sayıldığı bir süreç olacak.  Kirli ilişkiler açısından da birçok şeyin üzeri örtülecek.

-Mart ayında dünya açısından uzun vadede ötelenen ama ivedilikle alınması gereken sıkıntılı, stresli kararlar noktasında bir gerilim sürecinin başlayacağı, ülkeler açısından çekişmeli bir döngünün yaşanacağı ve bunun da önümüzdeki mart ve haziran arası süreçte devam edeceği gözüküyor.

-Nisan ayı aşırı derecede – (özellikle bir adamın inadından ya da öfke ile alacağı dengesiz kararlarından kaynaklı olarak bir çok ülkeyi zan altında bırakma olasılığından dolayı) -  karmaşaların yaşanabileceği ya da resmi olmayan gerilimlerin söz konusu olabileceği; bununda bir çok dünya ülkesini etkileyebileceği bir ay olacak.

-Mayıs ayı ülkeler açısından biraz daha manevraların, ani denge karmaşalarının, özellikle gerilimi tırmandıracak laf karmaşalarının yaşanacağı bir döngü yaşayacak.

-Haziran ayı resmi sözleşmeler, anlaşmalar, uluslararası ilişkilerde biraz daha ılımlı politikaların yürütüleceği bir ay olarak karşımıza çıkacak.

-Temmuz ayı da Haziran ayının devamı niteliğinde bir ay ve sükunet ön planda.

-Ağustos ayında bir anda her şeyi altüst olabilir, tersine dönebilir. Bu alt üst oluş ülkeler arası savaş anlamına gelebilecek bir döngü de olabilir, bir ülke liderinin ölümü ile yaşanabilecek bir kaos da olabilir.

-Eylül ayında da dünya açısından Ağustos ayında yaşanacak olan kaosun etkileri sürecek gibi gözüküyor. Eylül ayının 20’sinden sonra toparlanma başlayacak.

-Ekim ayında iktidar sahibi bir adamın yapacağı, ya da atacağı bazı adımlardan kaynaklı yargı yolları açılabilir. (Ki, dünyasal açıdan söylüyorum bunu. Ülkemiz açısından değil. Ülkemiz ile ilgili değerlendirme diğer kaydımızda mevcut.) Buda haliyle belli yaptırımları belli zorlanmaları beraberinde getirecek.

-Kasım ayı dünya açısından biraz daha rahat bir döneme geçişi ifade edecek. Ülkeler açısından belirsizliklerin biraz daha geride bırakılacağı, çatışma ya da gerilim olan bazı ülkeler arasında ateşkes ya da barış antlaşmalarının yapılacağı bir ay olacak.

-Aralık ayı dünya açısından biraz daha sakin bir ay olacak ama ay sonuna doğru iktidar sahibi bir kadının ani çıkışlarıyla bu sakin ortamda yer yer kırılmalar yer yer zorlanmalar yaşanabilecek.

 

KOÇ BURCU

2022 Koç burcu için çok ilginç bir yıl olacak. 2021 eğer çok iyi geçtiyse, 2022’de maalesef tam tersi bir döngü var. Yani her şeyin ters-düz olacağı bir süreç var koç burcu için.

Duygusal açıdan evlilik ya da boşanma, maddi açıdan güç ya da sıfıra düşüş. Ve bu keskin virajların tümü önemli kararlarla, önemli adımlarla birlikte şubat ayından sonra önünüze gelecek olan süreçler. Gerçi bunların mesajları öncesinde gelmeye başlayacak ama radikal kararlar almaya başlayacağınız süreç Şubat ayı sonrasında gelecek. Bu kararlar size ya tam anlamıyla kudreti ve gücü, ya da tam anlamıyla sıkıntı ve çöküşü beraberinde getirecek. Ama mantıklı düşünür, mantıklı hareket eder ve alacağınız kararlarda aşırı mantıklı olursanız bu süreci olumsuzluk yaşamadan atlatmayı ve toparlanmayı başarırsınız. Ama duygularınızla ve fevri davranışlarınızla hareket ederseniz maalesef sizi tam anlamıyla zorlayacak bir dönem olacak 2022.

BOĞA BURCU

2022 yılının ilk 2 ayında Boğa burçları maddi ve manevi anlamda biraz dalgalanma yaşayacaklar.

Özellikle Ocak ve Şubat aylarında mantıklı kararlar alırsanız hızlı bir toparlanma ve 2022 sonuna kadar rahat bir süreç yaşarsınız. Ama kararlarınızda duygusal davranırsanız yıl sonuna kadar da duygusal kararlarınızın sıkıntı ve stresini fazlasıyla çekersiniz.

Genel anlamıyla mantıklı davranacağınızı esas alarak bakacak olursak: 2022’de bekar olup da evlenmek isteyenler bu isteklerine kavuşacak. Çocuk sahibi olmak isteyenlere çocuk müjdesini şimdiden verebilirim. İş ve yaşam fırsatları önlerine gelecek. Fakat her ne olursa olsun 2022’de alacakları kararlarda ve atacakları adamlarda sabrı ve sakinliği şiar edinmeliler. Sorunların ve belirsizliklerin üzerine net bir şekilde gitmeliler. Nisan ayı ve sonrası süreç maddi anlamda dalgalanmaların bittiği, toparlanmanın başladığı bir süreç olacak. Mayıs ayından sonra özellikle yurtdışı planları olanlar için güzel fırsatlar var diyebilirim.  Ayrıca almak istedikleri mal ya da yatırımlarla ilgili planlamalarını da mayıstan sonra yaparsalar çok çok iyi olur onlar için.

İKİZLER BURCU

2022 İkizler burcu için güzel bir yıl olacak. Maddi hayatları ile ilgili planlamalarında önleri açık. İş yerinde değişim, gelişim ya da sıçrama noktasında fırsatları çok fazla olacak. Ocak - Haziran ayları arasındaki dönem İkizler burcu için ruhsal anlamda rahatlama, hedefledikleri işlerle ilgili başarı, atacakları adamlarla çok hızlı bir toparlanma ve yükseliş yaşayacaklar. İkizler burcu açısından tek sorun duygusal anlamda yaşayabilecekleri üzüntü. Çok dikkatli olmaları ve alacakları kararlarda aşırı mantıklı davranmaları gerekiyor. İkizler duygusal olduğu için bir anda alacakları kararlarla kendilerini kurban edebilirler ve sonrasında fazlasıyla üzülebilirler. 2022 bu noktada sizler için en çok dikkat etmeniz gereken bir yıl olacak. Bunun haricinde herhangi bir sorun ya da sıkıntı gözükmüyor.

YENGEÇ BURCU

2022 yılında Yengeç burcu için yeni başlangıçlar, yeni sayfalar ön planda olacak. İş konularında ya da kafanızdaki planları hayata geçirme noktasında 2022 sizler için büyük bir şans, büyük bir fırsat. Özellikle iş değişimleri, yeni iş açma ya da yeni bir iş yerine geçme fırsatları ile karşı karşıya geleceksiniz. Bu fırsatların haricinde duygusal açıdan da dargın ya da kırgın olduğunuz, ya da terkedildiğiniz kişilerin geri dönmesi, af dilemesi, yeniden başlangıç istemeleri söz konusu olacak. Ayrıca evlilik, nişan ya da söz noktasında yeni sayfalar yeni başlangıçlar; ya da ilişkilerini bitirip yeni bir başlangıç istiyorum diyen yengeçler için çok güzel fırsatlar önlerine çıkacak.

ARSLAN BURCU

2022 yılında Arslan burçları var olan ilişkilerinde, duygusal hayatlarında devamlılık ve istikrara sahip olacak. Normalde çok çabuk sıkılan ya da istediğini bulamayan sizler; bu yıl istikrar ve istediğiniz mutluluğu yaşama fırsatı sizinle. Yine yarım olan ilişkilerinizi ya da varsa işlerinizle ilgili yarım kalan süreçleri toparlama, huzursuzlukları ortadan kaldırma, maddi ve manevi anlamda sağlam bir devamlılık yaratmanız söz konusu olacak. Hatta ve hatta affetme, barışma ve kırgınlıkların ortadan kalkması noktasında da 2022 Arslan burcu için olumlu şeylere gebe. 2022’de Arslanların dikkat etmesi gereken tek husus gizli saklı yürüttükleri şeyler ya da bazı sırları dost bildikleri kişiler yüzünden açığa çıkabilir ve bu da başlarını biraz ağrıtabilir. Bu noktada çok dikkatli davranmaları gerekecek.

BAŞAK BURCU

2022 yılında Başak burcu özellikle sabırlı olması gereken bir döngünün içerisine giriyor. Huzursuzluklarının ortadan kalktığı, anahtar alımları, yeni başlangıçlar yaptıkları bir yıl olacak başaklar için. Genel anlamıyla başaklar kararlarını çok geç alırlar ve o yüzden treni kaçırırlar ama bu yıl çok güzel fırsatlar onların önünde olacak. Sadece ve sadece zamanı beklemeyi, sabırlı olmayı bilmeleri gerekiyor. Bunun haricinde; duygusal anlamda özellikle kafa karışıklıkları yaşayabilirler, evliliklerini bitirme, yeni başlangıçlar yapma noktasında kararlar almaya kalkabilirler. Tam da bu noktada çok mantıklı düşünerek hareket ederseler onlar için çok çok iyi olur. Başaklar için sağlık anlamında özellikle Şubat - Mayıs arası ve Ekim - Kasım arası dönemlerde sıkıntı gözüküyor. Bu dönemlere dikkat ederseler hiçbir sorun olmadan 2022’yi tamamlamış olacaklar

TERAZİ BURCU

2022 yılında terazi burçları ilk etapta bir boşluğun, belirsizliğin içine düşebilirler. Genel anlamıyla kararlarında da boşluk ve belirsizlik yaşanacak diyebilirim. Kendilerini koruma güdüleri daha ön planda olacak Terazilerin. 2022’de mantıklı karar alma noktasında biraz zorlanacakları dönemler yaşayacaklar ama bunlarında üstesinden gelmeyi başaracaklar. Fakat bu yıl özellikle teraziler için kendine daha çok değer verme, kendileriyle ilgilenme yılı olması gerekiyor ki; bu noktada özellikle duygusal ve maddi hayatlarındaki insanlar da olmak üzere hak ettikleri değeri alamadıkları insanlarla ilişkilerini kesip atmaları gereken bir yıl içerisinde olacaklar. Bunun haricinde ani değişimler, ani gelişmeler söz konusu. Özellikle ve özellikle resmi evraklarla, resmi işlerle ilgili çok büyük bir şansınız olacak.

AKREP BURCU

2022 yılında akrep burcu için biraz sıkıntılı bir döngü söz konusu. Özellikle 2022’de belirsizlikleri, boşlukları, kafa karışıklıklarını fazlasıyla yaşayacaklar. Bu nedenle Akreplerin çok dikkatli hareket etmeleri ve hırslarını hiçbir şekilde ön planda tutmamaları gerekiyor. Çünkü bu durum hem işlerini, hem de duygusal hayatlarını yok etme, kaybetme anlamında bir dönemi beraberinde getirebilir. Bu hususlara dikkat ederek hareket ederseler evlilik  kapıları da, iş kapıları da açık. Ayrıca yargıyla ya da devlet kapısı ile ilgili sıkıntılar stresler söz konusu olabilir. Bu sıkıntıları da mantıklı bir şekilde hareket ederek çözebilirsiniz.

YAY BURCU

2022 Yay burcu için güzel bir yıl olacak diyebilirim. Özellikle kendinizi koruyup kolladığınız, insanlar tarafından değer gördüğünüz ve yükselişler yaşadığınız bir yıl sizleri bekliyor. Gerek maddi, gerekse duygusal hayatınız ile ilgili yükselişler yaşayacağınız, mantık çerçevesinde sıçramalar ve kazanımlarla dolu bir yıl olacak sizin için.  2021’den kalan olumsuzlukları düzeltme ve toparlama, hem maddi hem de manevi anlamda sıkıntıları geride bırakıp rahat bir döngüye başlama anlamında yay burçları büyük bir fırsata sahipler. Ve bu noktada gelecek olan en ufak bir şans ya da fırsatı bile çok iyi değerlendireceğinizi görünüyor.

OĞLAK BURCU

Oğlak Burçları 2022’de; özellikle Mart’a kadar ki süreçte sıkıntıları devam edecek ve bunun sonucunda da radikal kararlar alacaklar. Yani geçmişle ilgili birçok şeyi kesip atma, yeni kapıları açma, hem maddi hem de manevi anlamda 2021’in huzursuzluklarını, karmaşalarını, maddi sıkıntılarını geride bırakma ve hızlı bir silkelenme sürecine girecekler. Mart’tan sonra ise Oğlakları hızlı bir toparlanma bekliyor. Duygusal anlamda bekar olanlar için evlilik ya da söz, nişan kararı söz konusu. Kafa karışıklığı yaşadığınız işlerde aydınlanma, gereksiz detaylar ve gereksiz karmaşaları geride bırakarak sonuca odaklanma ve hedefe ulaşma söz konusu olacak. Ayrıca kırgınlıkların ve küskünlüklerin ortadan kalkacağı, yapacağınız işlerle merkeze oturacağınız bir yıl olacak. Ve resmi işlerinizde de büyük başarılar sizi bekliyor.

KOVA BURCU

Kova Burçları için 2022 yılı ilginç bir yıl olacak. Kova burçlarının ilk ve en önemli sınavlarından biri duygusal açıdan gizlenen gerçeklerin açığa çıkması ile başlayan hesaplaşmalar ve yüzleşmeler süreci olacak ki bu da kovaların net ve radikal kararlar alarak kesip atmalarını beraberinde getirecek. Aynı şekilde bu durum işleri ya da maddi hayatları ile ilgili ise yine aynı şekilde gerçeklerle yüzleşmeler, dostlarını ve düşmanlarını öğrenmeler, kesip atmalar ve yeni başlangıçlar yapmalar söz konusu olacak. Bu noktada zaten kovaların hafızaları dehşet kuvvetli olduğu için alacakları kararlarda da bu hafızalarındaki artıları ve eksileri de değerlendirerek adım atarsalar onlar için büyük bir başarı söz konusu. Bunun haricinde Kovalar kırgın oldukları, küskün oldukları, ya da geçmişte bıraktıkları insanları af edecekler ama bu affetme geri dönüş anlamında değil. Geçmişi geride bırakma ve kendi önlerini açmak için büyük bir fırsat yaratma anlamında olacak. Yaşanacak olan bu hesaplaşmalardan sonra hızlı bir şekilde duygusal ve maddi hayatlarını konumlandırma, düzene sokma ve huzuru yakalama anlamında şans onlara gülecek.

BALIK BURCU

Balık burçları 2022’de istedikleri güç ve kudrete sahip olacaklar. Özellikle duygusal açıdan kafa karışıklıkları, stresleri, belirsizlikleri devam etse de maddi hayatları ile ilgili atacakları adımlar ve yapacakları planlamalar sayesinde büyük başarılara imza atacaklar. Ayrıca Balıklar için 2022’de kısa yolculuklar da söz konusu. Karamsar oldukları, ya da olumsuz oldukları işlerinde ilginç gelişmeler ve toparlanmalarla karşı karşıya olacaklar. Huzur ve mutluluk balık burcu için kaçınılmaz bir gerçek olacak. Hayatlarında değişim isteyen Balıklar gerek duygusal, gerekse maddi anlamda büyük fırsatları yakalayacaklar. Bu süreç Şubat - Nisan arası döngüden sonra gerçeğe dönecek ve onlar için de büyük bir fırsat olacak. Yurtdışına yerleşmek isteyen Balıklar için de Eylül den sonrası süreç büyük bir avantaj diyebilirim.

 
Etiketler: 2022, İçin, Burçlar, Ne, Diyor?,
Yorumlar
Haber Yazılımı