Yerelin Sesi

Yavru Tavşanları, Fuff Kurtardı

Yavru Tavşanları, Fuff Kurtardı
955 views
18 Haziran 2020 - 5:32

Haberin Videosu:

YouTube video

 

Yavru Tavşanları, Fuff Kurtardı

 

Amerika’da kızı, damadı ve torunlarını görmeye giden İzmirli Rasim ile Oya Meriç çifti sabah Fuff isimli köpeğin havlamasıyla uyandı. Dışarı çıkan çift, Fuff’nin evin ağaçları arasındaki 4 tavşan yavrusunu korumaya çalıştığını gördü. Anneleri yanında olmayan yavru tavşanları eve getiren Meriç çifti, onları biberonla besleyerek yaşama tutunmalarını sağladı. Ertesi gün durumu Yaban Hayatı Koruma Derneği’ne bildiren Meriç çifti, tavşanları gelen dernek yöneticilerine teslim etti.

Tavşan yavrularının annelerinin diğer yaban hayvanları tarafından öldürüldüğünü tahmin ettiklerini belirten Rasim Meriç, “O sabah Fuff, onların kokularını almış ve havlayarak bize haber vermişti. Biz de eve getirdiğimiz yavru tavşanları biboronla besleyerek hayatta kalmalarını sağladık. Yaban Hayatı Koruma Derneği sağlıklarına kavuşuncaya onlarla ilgilenecek. Daha sonra ise yaşam alanlarına geri bırakacak” dedi.

YABAN HAYVANLARI BAHÇEDE
Misafir oldukları evin bahçesinde bile yaban hayvanlarının yaşadığını belirten Rasim Meriç, “Geyikler, sincaplar, rakunlar, kuşlar bahçedeki sebzeleri yemeye geliyor. Ayrıca sık sık yaban tavşanları da görüyoruz” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.