Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Yatık Binalarda Top, Çevre Şehircilik’te

Yatık Binalarda Top, Çevre Şehircilik’te
217 views
03 Temmuz 2020 - 15:59

Yatık Binalarda Top, Çevre Şehircilik’te

Karşıyaka Belediyesi, Bostanlı Cemal Gürsel caddesi üzerinde “Yatık Binalar” olarak bilinen binaların yıkılabilmesi için Çevre Şehircilik İl müdürlüğü “Riskli yapı” kararını bekliyor. Bakanlık söz konusu kararı verdiği an belediye de, çevreyi tehdit eden yatık binaları yıkacak.

Yatık binaların bir türlü yıkılamaması ve her geçen gün çevreye sakinlerini endişelendirmesi üzerine Karşıyaka Belediyesi açıklama yaptı. Binalarla ilgili geçmişten bugüne yapılan testlerle alandaki toplam 11 binanın “riskli yapı” ilanı ile ilgili olarak Çevre Şehircilik il müdürlüğünün riskli yapı kararlarını vermesinin beklendiği açıklandı. Süreci yavaşlatan 2 konunun ise söz konusu riskli yapı ilanına karşı yapılan itirazlar ve bu itirazları değerlendirecek olan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Kurulu’nun pandemi şartları nedeniyle toplanamaması olduğuna dikkat çekildi.

“BELEDİYE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI”

Açıklamada, “Yine bu süreçte binaların yer aldığı adanın, özel planlama alanı olması itibariyle yeni yapılaşmaya ait plan çalışması tamamlanmış ve Büyükşehir Belediyemizin onayına sunulmuştur. Pandemi nedeniyle 3 aydır toplanamayan Büyükşehir Belediyesi Meclisi bu ay içindeki oturumlarında bu konuda kararını verecektir. Bu çerçevede de Karşıyaka Belediyesi üzerine düşeni yapmıştır” denildi. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’nün “Riskli yapı” kararlarını verir vermez derhal yıkımların başlatılacağının da altı çizildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.