Yerelin Sesi

“Yatağımız Az, Uzmanımız Yok, Sakın Gelmeyin”

“Yatağımız Az, Uzmanımız Yok, Sakın Gelmeyin”
23 Mart 2020 - 9:15

“Yatağımız Az, Uzmanımız Yok, Sakın Gelmeyin”

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Koronavirüs nedeniyle yazlıklarına gelmeyi planlayan vatandaşlara seslenerek, “Devlet Hastanemiz sadece 10 yatak kapasiteli, yoğun bakım yatağımız ve enfeksiyon uzmanımız yok, sakın gelmeyin” dedi.

Koronavirüs salgını nedeniyle Karaburun’daki evlerinde sezonu erken açmaya hazırlanan yazlıkçılara, Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’dan çok dikkat çekici bir uyarı geldi. İtalya’da yapılan benzer hatanın, salgının bir anda ülke geneline yayılmasına neden olduğunu hatırlatan Erdoğan, 2016 yılında hizmet vermeye başlayan 10 yataklı Karaburun Devlet Hastanesi’nin hekim ve yatak sayısının, olası bir salgını karşılamasının mümkün olmadığını söyledi.

“SORUN YAŞANABİLİR”
Devlet Hastanesi bünyesinde tek bir yoğun bakım yatağı ve enfeksiyon hekimin olmadığını hatırlatan Başkan Erdoğan, yazlıklarını erken açmaya hazırlanan vatandaşlara şu uyarılarda bulundu: “İlçemizdeki Kamu kurumları ile gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Yurttaşlarımızın da yapılan uyarılara hassasiyetle uyması ve bizlere yardımcı olması gerekiyor. Karaburun’daki Devlet Hastanemiz, yerleşik nüfusumuza hizmet edebilecek kapasiteye sahip. Hâl böyle olunca, yaz aylarında 100 bine ulaşan nüfusa sağlık hizmeti verebilmekte sorun yaşayabiliyoruz. Yazlıkçılarımızdan ricamız, biraz daha sabırlı olmaları ve salgın riski sonlanana kadar evlerinde kalmaları.”

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi