Yerelin Sesi

Yargı Ve Güvenlik Muhabirleri: “Yerel Basına Gereken Destek Verilmiyor”

Yargı Ve Güvenlik Muhabirleri: “Yerel Basına Gereken Destek Verilmiyor”
330 views
13 Haziran 2019 - 10:36

İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu ilk kez gerçekleştirdikleri toplantıda polis ve adliye muhabirlerinin sorunlarının yanı sıra, İzmir yerel basının sorunlarını masaya yatırdı.

İzmir Yargı ve Güvenlik Muhabirleri Derneği Yönetim Kurulu ilk toplantısını yaptı. Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Tezel, Başkan Yardımcısı Oğuzhan Kavaklı, Genel Sekreter Bahri Karataş, Sayman Arif Çayan ve yönetim kurulu üyeleri Ceyhan Torlak ve Cem Ulucan’ın katıldığı toplantıda dernek üyelerinin birlik ve dayanışmasının artması için etkinlikler yapılması, bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ziyaretler gerçekleşmesi kararları alındı. İzmir yerel basınının sorunlarının da görüşüldüğü toplantıda basınla ilgili faaliyetler sürdüren diğer derneklerle birlikte sorunların çözümü için çalışmalar yapılması kararlaştırıldı.

‘İzmir’de birçok gazete kapandı’

Başkan Muzaffer Tezel; İzmir yerel basınının sorunlarının gün geçtikçe büyüdüğünü belirterek; “İzmir’de görev yapan polis ve adliye muhabirlerinin çalışma şartlarının iyileştirilmesi için görüşmeler yapacağız. Birlik ve beraberliğin gelişmesi için ise toplantılar düzenleyeceğiz. Öte yandan İzmir’de birçok gazete kapandı ya da kapanmak üzere. Bu yüzden çok sayıda arkadaşımız işsiz kaldı ve bu işsiz arkadaşlarımızın arasına yeni arkadaşların eklenmesi kaçınılmaz. Yerel basına gereken destek verilmiyor bunun için hepimize görev düşüyor. Sorunların çözülmesi için birlik olmalıyız ” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.