Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Yanan dükkanların enkazı kaldırılmaya başlandı

AFYONKARAHİSAR’IN BOLVADİN İLÇESİNDE GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE ÇIKAN VE 12 DÜKKANIN YANDIĞI, 3 DÜKKANINDA ZARAR GÖRDÜĞÜ YANGININ ARDINDAN ENKAZ KALDIRMA ÇALIŞMASI BAŞLADI. ÇALIŞMALAR KAPSAMINDA YANAN İKİ KUYUMCU DÜKKANINDAKİ YERE GÖMÜLÜ OLAN 5 TON AĞIRLIĞINDAKİ KASALAR VİNÇ VE İŞ MAKİNELERİ İLE GÜÇLÜKLE KALDIRILDI.

Yanan dükkanların enkazı kaldırılmaya başlandı
37 views
07 Şubat 2021 - 9:14

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde geçtiğimiz günlerde çıkan ve 12 dükkanın yandığı, 3 dükkanında zarar gördüğü yangının ardından enkaz kaldırma çalışması başladı. Çalışmalar kapsamında yanan iki kuyumcu dükkanındaki yere gömülü olan 5 ton ağırlığındaki kasalar vinç ve iş makineleri ile güçlükle kaldırıldı.

Bolvadin çarşı merkezinde geçtiğimiz 28 Ocak gecesi yaşanan olayda, 12 dükkan yanarken 3 dükkan ise zarar gördü. Olay sonrası başlatılan inceleme çalışmaları tamamlanırken ardından belediye ekipleri tarafından enkaz kaldırma çalışması yapıldı. Büyük çapta maddi hasarın meydana geldiği yangının ardından ortaya çıkan korkunç manzara ise enkaz kaldırma çalışması ile ortadan kaldırıldı.

Yangında zarar gören dükkanların yerine doksan gün gibi kısa bir süre içerisinde yenilerinin yapılacağı bildirildi. Enkaz kaldırma çalışmaları sırasında iki kuyumcu dükkanındaki yere gömülü 5 ton ağırlığındaki kasalar ise vinç ve iş makineleri yardımıyla bulundukları yerlerden güçlükle çıkarıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.