Yerelin Sesi

Voleybolcular Karar Bekliyor

Voleybolcular Karar Bekliyor
07 Nisan 2020 - 16:45

Voleybolcular karar bekliyor

 

Pandemi olarak kabul edilen korona virüs salgını nedeniyle Voleybol Erkekler 1.Lig final maçları da ertelendi. TFL Altekma Spor Kulübü Başkanı Melih Sebastien Durmuş, “Bu yıl için bir istisna yapılıp, voleybol federasyonunun finale yükselen 4 takımı bir üst lige çıkarmasını umuyoruz” dedi.

Son 6 sezonda 5 defa Play-Off finallerine katılma hakkı elde eden TFL Altekma Spor’un bu yılki hedefi Efeler Ligine yükselmek. Alt yapısında 200 den fazla lisanslı sporcusu bulunan TFL Altekma şimdi de Türkiye Voleybol Federasyonu’nun vereceği ‘Üst Lig’ kararını bekliyor.

DÖNSELER DE KARANTİNAYA ALINACAKLAR
TFL Altekma Spor Kulübü Başkanı Melih Sebastien Durmuş, voleybol finallerinin uzun bir süre yapılmasının zor olduğunu söyledi. Salgının gidişatının belirsizliği ve antrenmanların yapılamaması nedeniyle ekiplerdeki yabancı oyuncuların birer birer ülkelerine döndüğünü açıklayan Başkan Durmuş, “Sözleşmeleri bir yıllık olan bu oyuncuların da kısa bir süre içinde geri dönmeleri zor görünüyor. Ligin kalitesini, rekabeti bir kenara bırakıp insan sağlığını düşünmemiz gereken bir dönemdeyiz. Final maçlarının oynanması ihtimalini düşük görüyoruz. Zira, oyuncuların Türkiye’ye dönmesi ve 14 gün boyunca karantinaya alınması gerekiyor” dedi.

“4 TAKIM ÜST LİGE ÇIKARILSIN”
Yabancı oyuncuların sözleşme sürelerinin de Mayıs ayında bittiğini vurgulayan Başkan Melih Sebastien Durmuş, “1.Lig takımlarının pek çoğunda durum aynı. Federasyonun finale yükselen 4 kulübü, bir üst lige terfi ettirmesinin doğru olacağını düşünüyoruz. Tabiki de bu karar Federasyonun tasarrufunda. Ligdeki takım sayısının 12 takımdan 16 takıma çıkarılmasının bu istisnai yıl için bir sakınca yaratmayacağını düşünüyoruz. Türkiye Voleybol Federasyon’undan adil, herkes için sağlıklı olacak bir karar bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

TFL Altekma Spor Kulübü Başkanı Melih Sebastien Durmuş

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi