Yerelin Sesi

Vekil Dağ’dan Büyükşehir’e ‘LGBT’ Benzetmesi

Vekil Dağ’dan Büyükşehir’e ‘LGBT’ Benzetmesi
614 views
19 Temmuz 2020 - 22:10

Hamza Dağ’dan Büyükşehir’e ‘LGBT’ Benzetmesi

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin giriş katındaki sütunların LGBT’yi (lezbiyen, gey, biseksüel ve transgender) temsil eden renklerle boyanmasını eleştirdi. Hamza Dağ, “İzmir’de bu sapkın zihniyetin ve onu meşrulaştırmaya çalışan her türlü faaliyetlerin karşısında olacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye binasına ait kolonların LGBT’nin renklerine boyanmasını kınayan AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, şehrin merkezinde yer alan ve kamuya ait olan bir binanın bu renklere boyayarak İzmir’e nasıl bir fayda sağlamayı amaçlandığını merak ettiklerini söyledi.

“ENSEST İLİŞKİYİ MEŞRULAŞTIRIYOR”

Aynı zamanda Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı olan Dağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Sayın Soyer, evinin odalarını LGBT renklerine boyayabilir, kişisel tercihidir. Lakin bir kamu binasını, pedofili ve ensest ilişkileri meşrulaştırmayı amaçlayan bir sapkınlığı simgeleyen renklerle boyayamaz.

“LGBT’YE ALAN AÇILIYOR”

Sayın Soyer’in başkanlığı döneminde belediye eliyle LGBT’ye açık şekilde alan açılmaya çalışılmakta ve bu konu farklı zamanlarda şehrin gündemine getirilmektedir. AK Parti, kimliği ne olursa olsun, bu ülkede, herkesin eşit vatandaş olarak yaşamasının önünü açtı. Ancak toplumsal ifsada sebebiyet verecek sapkınlıklar karşısında da net bir tavır aldı.

“O RENKLERİ KALDIRIN”

Şu bilinmelidir ki; İzmir’de bu sapkın zihniyetin ve onu meşrulaştırmaya çalışan her türlü faaliyetlerin karşısında olacağız. Özelikle kamu zararına sebep olunarak ve 197 bin TL ödenerek bu şehrin en önemli kamu kurumlarından birinin LGBT‘yi çağrıştıracak şekilde boyanmasına sessiz kalamayız. Buradan Sayın Soyer’e çağrıda bulunuyoruz; O renkleri oradan kaldırın ve bu yanlıştan bir an önce vazgeçin.”

“SUBLİMAL MESAJ” İDDİASI

Hamza Dağ bir başka paylaşımında ise İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Süt Kuzusu projesinde kullandığı tanıtım afişindeki benzer renklere dikkat çekerek, “Subliminal mesajı bulun. Neyin mesajı bu?” diye sormuştu.

LGBT BAYRAĞININ ANLAMI

LGBT sembol olarak bireylerini ve kültürünü temsil eden gökkuşağı bayrağını kullanır. 1978 yılında Gilbert Baker tarafından tasarlanan orijinal sekiz şeritli ilk eşcinsel bayrağından başlayarak sırasıyla, o dönem pembe kumaş olmadığı için 1978-1979 tarihleri arasında yenilenen pembe renksiz homoseksüel bayrağı ve son olarak turkuazsız haliyle günümüze dek gelen halidir.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.