Yerelin Sesi

VATANSEVER HEM SÖZ ALDI HEM SÖZ VERDİ

VATANSEVER HEM SÖZ ALDI HEM SÖZ VERDİ
362 views
16 Aralık 2018 - 8:09

VATANSEVER HEM SÖZ ALDI HEM SÖZ VERDİ…

GÜLDER YÖNETİMİ İLE BİR ARAYA GELEN CHP GÜZELBAHÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI HÜSEYİN VATANSEVER, İLÇEDEKİ STK’LARIN DAHA UYGUN ŞARTLARDA ÇALIŞMASI İÇİN BİNA SÖZÜ VERİRKEN, STK’LARIN BİRER PROJE ÜRETİM MERKEZİ GİBİ ÇALIŞMASININ SÖZÜNÜ ALDI.

Cumhuriyet Halk Partisi Güzelbahçe Belediye Başkan Aday Adayı Makina Yüksek Mühendisi Hüseyin Vatansever, ilçedeki sivil toplum örgütlerini ziyaretleri kapsamında Güzelbahçe Kültür Çevre ve Güzelleştirme Derneği (GÜLDER) Yönetim Kurulu ile bir araya geldi. Derneğin kamuoyuna duyurduğu “Nasıl Bir Yerel Yönetim İstiyoruz?” başlıklı manifestonun her cümlesini benimsediğini belirten Vatansever, “Bizim belediyecilik anlayışımızn temel dinamiklerini Cumhuriyet aşkı, Atatürk devrimciliği, şeffaflık, liyakat, her kişiye eşit mesafede durma, sivil toplum ile el ele tutuşma, her yurttaşımızın birikimlerinden yararlanma; çocuklar, kadınlar ve engellilere pozitif ayrımcılık esasları oluşturuyor. Gülder üyelerinin manifestosu, bu yönüyle bizim belediyecilik algımızla örtüşüyor” dedi.

SÖZ VERDİ, SÖZ ALDI

İlçedeki sivil toplum kuruluşlarının uygun olmayan şartlarda ve konteynerlerde faaliyet göstermesinden büyük rahatsızlık duyduğunu vurgulayan Hüseyin Vatansever, belediye başkanı seçilmesi halinde ayrım gözetmeksizin tüm STK’lara uygun şartlarda çalışabilecekleri bir tesis kazandırma sözü verdiğini; ancak  STK’ların da birer proje üretim merkezi gibi çalışmasını isteyeceğini söyledi.

Gülder Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Şahbaz da, Güzelbahçe’de halkı ve sivil toplumu karar alma mekanizmalarının içine alan ve onların denetim ve eleştirilerine açık bir yerel yönetim anlayışı görmek istediklerine dikkat çekti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.