Yerelin Sesi

Vatandaş Bu İşe Şaşırdı…Cumhurbaşkanı: Kapatacağız İletişim Başkanlığı: Yanlış Anlaşıldı

Vatandaş Bu İşe Şaşırdı…Cumhurbaşkanı: Kapatacağız İletişim Başkanlığı: Yanlış Anlaşıldı
2.806 views
01 Temmuz 2020 - 16:21

Vatandaş Bu İşe Şaşırdı…

Cumhurbaşkanı: Kapatacağız
İletişim Başkanlığı: Yanlış Anlaşıldı

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya platformlarının kapatılacağını açıklamasının ardından İletişim Başkanı Fahrettin Altun ise Cumhurbaşkanının yanlış anlaşıldığını, vergi vermeyen platformları kast ettiğini söyledi. Vatandaş ise, kulaklarına duyduğununa mı yoksa ‘öyle demek istemedi’ şeklinde açıklamaya mı inanacağı konusunda ikilemde kaldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, dünyaya gelen 8’inci torununu ardından sosyal medya hesaplarından yapılan olumsuz eleştirilere tepki gösterdi. Dünyaya gözlerini henüz açmış bir bebek üzerinden ailesine ve onların temsil ettiği değerlere saldıranların peşini bırakmayacaklarını vurgulayan Erdoğan şunları söyledi:

“KALDIRILMASINI, KONTROL EDİLMESİNİ İSTİYORUZ”
“Niçin YouTube, niçin Twitter, niçin Netflix şu bu gibi sosyal medyalara karşı olduğumuzun ne demek olduğunu anlıyor musunuz. İşte bu ahlaksızlıkları ortadan kaldırabilmek için. Yalanın iftiranın kişilik haklarına saldırının alıp başını gittiği bu mecraların bir düzene sokulması şarttır. Türkiye’ye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu millete, ülkeye bu tür mecralar yakışmıyor. Bu tür sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını, kontrol edilmesini istiyoruz.”

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI: YANLIŞ ANLAŞILDI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya mecralarının tamamen kaldırılmasını söylemesinin ardından vatandaşlardan tepkiler gelmeye başladı. Artan tepkiler üzerine İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı’nın yanlış anlaşıldığı vurgulandı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“SUÇLARA ZEMİN OLUŞTURUYOR”
“Sayın Cumhurbaşkanımızın bugün bazı sosyal medya platformları ile ilgili yaptığı açıklamaları bağlamından koparıp çarpıtmaya kalkışanlara bir çift sözümüz var. Söz konusu sosyal medya platformları cinsel istismar, müstehcenlik, kumar, dolandırıcılık, suça teşvik, terör propagandası, hakaret gibi kanunlarımızın suç saydığı konularda vatandaşlarımızın haklarının korunmasına yönelik hiçbir katkı sunmamakta, aksine tüm uyarılarımıza rağmen bu suçların işlenmesine zemin teşkil etmektedir. Ayrıca bu platformlar ülkemizde kontrolsüz şekilde kazanç elde etmekte, hiçbir vergi yükümlülüğüne tabi olmaksızın faaliyet göstermektedir.

“DEĞERLERİMİZE DÜŞMAN OLANLAR…”
“Milletimize ve değerlerimize düşmanlıkta sınır tanımayan bazı kesimlerin, yasaklara ve baskılara karşı yıllarca mücadele etmiş Sayın Cumhurbaşkanımızın bu yaklaşımını baskıcı ve yasakçı bir kalıp içerisinde sunma çabaları beyhudedir. Türkiye’yi başka ülkelerle karşılaştıranların, kendi ülkesinin tarafında değil de iki yüzlü davranan sosyal medya şirketlerinin yanında durmalarına şaşırmadığımızı da belirtmek isteriz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.