Yerelin Sesi

Vandallar, Mezarlığı Tahrip Etti

Vandallar, Mezarlığı Tahrip Etti
05 Mayıs 2020 - 8:12

Vandallar, Mezarlığı Tahrip Etti

 

Haber: Bahri KARATAŞ

İzmir’in Bornova ilçesinde, yakınlarının mezarlarını ziyarete giden vatandaşlar gördükleri karşısında büyük şok yaşadı. Mezarların tahrip edilmiş ve taşların kırıldığını görünce, göz yaşlarını tutamadılar.

Olay bugün Bornova Naldöken Mezarlığı’nda meydana geldi. Koronavirüs nedeniyle hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanmakta. Bunu fırsat bilen bazı kendini bilmez Vandallar yine ortaya çıktı. Kimliği belirsiz kişi veya kişiler mezarlığa gidip, buraları tahrip etti. Yakınlarının mezarlarına gidenler ise gördükleri karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yakınlarının mezarlarının etrafının tahrip ve adlarının yazdığı kaidelerin de paramparça edildiğini görünce, gözyaşlarına hakim olamadı.

HORTUM VE VAZOLARI DA ÇALMIŞLAR
Vatandaşlar, “Her bahar, yakınlarınızın mezarlarını kırıyorlar. Yine bir çok mezar kırılmış ve mezarların yanındaki her şeyleri çalmışlar. Bunu yapanlar insan olamaz. Ölülerimizi bile rahat bırakmıyorlar. Buna artık bir çare bulunsun. Yapanlar biran önce yakalansın” dedi. Yakınının mezarı tahrip edilen Didem Sefer de, “İnsan olduğuna inanmadığım bu kişilerin her bahar mezarlarımıza zarar vermesini kabul edemiyorum. Kırılan mezarımızın üstünde, terlik izi duruyordu. Ayaklarıyla kırmışlar; mezarlarımızı temizlediğimiz hortumları ve çiçek koyduğumuz vazoları bile çalmışlar. Bunların ölüye de saygısı yok” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi