Yerelin Sesi

Vahşi Cinayet 56 Gündür Çözülemedi!

Vahşi Cinayet 56 Gündür Çözülemedi!
1.773 views
24 Haziran 2020 - 15:30

Vahşi Cinayet 56 Gündür Çözülemedi!

 

Haber: Bahri KARATAŞ

Urla’ da evinde hunharca katledilen zihinsel engelli Özgür Bağuş’un olayı bugüne kadar çözülemedi.

Özgür’ün katil veya katillerini bulmak için İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Büro Amirliği özel ekip kurdu. Bağuş’un öldürülmesinin ardından 56 gün geçmesine rağmen, failleri yakalanamadı.

İzmir’in Urla ilçesinde evinde boğazı kesilmiş halde öldürülen Atatürk sevdalısı zihinsel engelli Özgür Bağuş’un cinayeti 56 gündür çözülemedi. Faillerini bulmak için özel ekip kuruldu ama bugüne kadar bir sonuç elde edilemedi.

Olay, geçtiğimiz 29 Nisan’da Sıra Mahallesi’nde meydana geldi. Zihinsel engelli Özgür Bağuş’un (41), üç gündür evinden çıkmadığını fark eden komşuları şüphelenerek durumu polis ekiplerine bildirdi. Bağış’ın evinde kapıyı kırarak içeri giren polis ve AKS ekipleri,cansız bedeni ile karşılaştı.Yapılan incelemede Özgür Bağuş’un boğazı kesilmiş ve vücudunda onlarca bıçak darbesi ile öldürüldüğü tespit edildi.

Bağuş’un 13 gün öncede aynı evde kalan arkadaşı Serginin Coşkun’da evde öldüğü ortaya çıkmıştı.

Vahşi cinayete kurban giden ve Urla’da herkes tarafından sevilen bir kişi olan Özgür Bağuş, kamu kurumları önünde direklerde asılı duran Türk Bayrakları önünde saygı nöbeti tutuyordu.

Polis cinayeti çözmek için tüm delilleri değerlendiriyor
İlçe ekipleri ile İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri birlikte özel ekip oluşturdu. Ekipler, mahallede yaşananlarla tek tek görüşüp bilgi aldı. En ufak ayrıntıya kadar değerlendirdi. Özel ekip, cinayeti çözmek için var gücüyle çalışmaya devam ediyor. Ama maalesef bugüne kadar hiç bir sonuca ulaşılamadı. Bağuş’un yakınları, cinayetin bir an önce çözülmesini, Özgür’ün kanının yerde bırakılmamasını istedi.

Özgür Bağuş, Batman’ın Kozluk İlçesinde toprağa verilmişti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.