Yerelin Sesi

UTKU GÜMRÜKÇÜ’DEN HARMANDALI’NA MÜJDELİ HABER

UTKU GÜMRÜKÇÜ’DEN HARMANDALI’NA MÜJDELİ HABER
26 Şubat 2019 - 13:56

UTKU GÜMRÜKÇÜ’DEN HARMANDALI’NA MÜJDELİ HABER

Cumhuriyet Halk Partisi Çiğli Belediye Başkan Adayı Utku Gümrükçü seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Gümrükçü bir günde üç mahallede seçim çalışması yaparak halkla buluştu.

Gümrükçü ilk olarak Cumhuriyet Mahallesindeki vatandaşlar ile buluştu. Mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen Gümrükçü “ Size müjdeli haberler ile geldik. Büyükşehir Belediyemiz hukuk mücadelesini kazandı. Harmandalı çöplüğü Yamanlar’a taşınacak” dedi.

Gümrükçü konu ile ilgili vatandaşlara bilgi vererek şunları söyledi: “İzmir Büyükşehir Belediyemizin yıllardır verdiği hukuk mücadelesi sonuçlandı. Yamanlar bölgesinde kurulması planlanan ‘Entegre Katı Atık Değerlendirme ve Bertaraf Tesisi’ ile ilgili İdare Mahkemesi yer seçiminde hukuka aykırılık tespit etmedi. Dondurulan ÇED süreci tamamlanarak proje artık hayata geçebilir. Bu şu demek; artık Çiğli’ye çöp gelmeyecek. Çöpler vahşi depolama ile değil ayrıştırılarak geri dönüşüme kazandırılacak.  Mevcut çöplüğe yapılması planlanan elektrik üretim tesisi ile buradaki çöpten elektrik üretimine de başladı. Böylece Çiğli’miz çöp kokusundan kurtulmaya bir adım daha yaklaşmış oldu” dedi.

Gümrükçü: “Harmandalı 30 yıldır çöp sorununu yaşıyor. Müjdeler olsun ki bu sıkıntıdan kurtulacağız. Ben de Belediye Başkanı olduğum zaman Harmandalı’yı Çiğli’nin ikinci şehir merkezi yapacağım. Harmandalında bundan sonra yüzler gülecek” dedi.

GÜMRÜKÇÜ’YE GENÇLERDEN YOĞUN İLGİ

Cumhuriyet mahallesi, İnönü mahallesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk Mahallesinde vatandaşlarla temasta bulunan Gümrükçü gençlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Ulaşımdan sağlığa birçok farklı alanda şikâyetleri dinleyen Gümrükçü gençlere “18 yaşına yeni basan, ilk kez oy kullanacak olan gençlerin oyuna özellikle talibim. Genç seçmene genç başkan yakışır” diye konuştu.

Gümrükçü ile görüşen gençler futbol sahası ve sosyal alanlar istedi. Özellikle spor alanlarının yoksunluğundan dem vuran gençler Utku Gümrükçü’ye güvendiklerini söyleyerek oylarını CHP’ye vereceklerini söylediler. Gümrükçü gençlerin yakalarına ‘Gülümseyen Çiğli’ rozeti takarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi