Yerelin Sesi

UTKU GÜMRÜKÇÜ: “DERSİME ÇALIŞACAĞIM”

UTKU GÜMRÜKÇÜ: “DERSİME ÇALIŞACAĞIM”
20 Haziran 2019 - 14:18

YerelinSesi – İhsan Serin Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü Çiğli yaşayanları ile bir araya gelmeye devam ediyor.  Başkanlık görevini aldığı günden bu tarafa halkla bir arada olmaya özen gösteren başkan Gümrükçü bugün Maltepe, Evka 2, Aydınlıkevler ve Evka 6 mahallerinde mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Gümrükçü ziyaret ettiği dört mahallenin sorunlarını yerinde inceledi, mahalle sakinlerinin görüşlerini düşünce ve şikayetlerini dinledi.

SORUNLARI DİNLEYİP DERSİMİ ÇALIŞACAĞIM

Başkan Gümrükçü bugün ziyaret ettiği mahallelerde mahalle muhtarınında hazır bulunduğu halk toplantılarında sevgi ile karşılandı. Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Gümrükçü; “buraya sorunları ilk ağızdan, sizlerden dinlemek için geldim, sorunları yakından bilip, dersimizi çalışıp çözümler üretmek için bir aradayız. Sizler bizim gözümüz kulağımız olacaksınız ve bu toplantıları sıklıkla tekrarlayacağız” dedi.

İZ-SU’DAN ŞİKAYET BİTMİYOR

Mahalle sakinleri ile yapılan toplantılarda özellikle Evka 2 Mahallesinde Mahalle sakinleri ile İz-Su arasında yaşanan sorunlar sıklıkla dile getirildi. Başkan Gümrükçü; “mahalle bizim mahallemiz, sorunun çözüm yeri İz-Su ise tabiki mahalle halkımızın sorunlarını Büyükşehirde paylaşacak, çözüme kavuşturacağız. Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Tunç Soyer göreve gelir gelmez İz-Su ile ilgili olarak çok önemli müdahalelerde bulundu İz- Su yönetimini değiştirdi, geçmişten beri gelen İz-Su ile halk arasında yaşanan sorunlar hızla çözüme ulaşacaktır dedi.

TEDAŞ’DAN ŞİKAYET ÇOK

Başkan Gümrükçü’ye mahalle ziyaretlerinde sakinler tarafından iletilen diğer bir sorun ise Tedaş’ın söktüğü beton direkler yerine dikeceğini söylediği galvaniz direklerin bir türlü dikilmemesi ve sokak aydınlatmalarının yetersiz olduğu hakkında idi. Başkan Gümrükçü konu ile ilgili olarak hem mahalle muhtarının hem de kendilerinin konuyu Tedaş yetkililerine ileteceklerini sorunun çözüme ulaşması için konunun takipçileri olacaklarını ifade etti.

BU ALAN KİME AİT

Başkan Gümrükçü’nün ziyaret yerleri arasında bulunan Aydınlıkevler Mahallesinde bir sakin çevre yolunun Çiğli tarafında kalan yeşil alan bölümünün temizlenmediğini, otların çoğaldığını yangın tehlikesi barındırdığını ifade etti. Ayrıca orada dikilen ağaçların kimse tarafından sulanmadığını kendi evinden taşıdığı sularla oradaki ağaçları yaşatmaya çalıştığını dile getirdi. Mahalle sakini konu hakkında Karşıyaka Belediyesini aradığını ancak o bölgenin karayollarına ait olduğu cevabını aldığını, karayollarını aradığında ise bölgenin Çiğli Belediyesine ait olduğu cevabını aldığını belirtirken bu alan kimin diye sorudu. Başkan Gümrükçü;  “konuyu bildiğini o bölgenin Karayollarına ait olduğunu ancak konu doğa ve ağaçsa tabiki bizim alanımız değil demeyeceğiz Karayolları ile görüşeceğiz o alanın temizliği ve yeşillendirilmesi konusunda ortak bir yol bulacağız” dedi.

KENTİN YAŞAMASI ÖNEMLİ, BENİM SİYASİ HAYATIM DEĞİL

Başkan Gümrükçü ziyaret ettiği mahallelerde mahalle sakinlerinin çevre temizliği ve parklar da yaşanan sorunları dinlerken bir sakinin belediye görevlilerinin koltuklarda oturmayıp sokakta halkın içinde olması gerektiğini ifade etmesi üzerine başkan Gümrükçü; “ Daha önce böyle bir toplantı yaşadınız mı? Ben ve ekibim her zaman sokaklarda olacağız sorunları bizzat sizlerden dinleyeceğiz. Dinamik bir kadro yapılanması ile kadromuz bizim heyecan ve hızımıza ayak uyduracak. Bakın Park ve bahçeler konusunda hemen gereken müdahaleyi yaptık ve Özlem Hanımı göreve getirdik ve şu anda o da sizin sorunlarınızı burada dinliyor. Benim için yaşadığımız bu kentin geleceği önemli, benim siyasi geleceğim değil. Öncelikli yaklaşımımız liyakat, sorunlara eğilmeyen, çözüm üretemeyen başarısız  kim olursa olsun gözünün yaşına bakmam. Bu nedenle sizlerin görüşlerini alacağız, beyaz masa kuracağız, Whatsap ihbar hatlarını geliştireceğiz ve mahalle meclisleri kuracağız. Beş yıl sonra şikayet yerine sadece teşekkür alacağız” dedi.

HALKA ULAŞMAK, VERİMLİLİK, SOSYAL BELEDİYECİLİK

Başkan Gümrükçü’yü yaptığı ziyaretler sırasında takip ederken, kendisine Çiğli için öncelikli hedeflerinin ne olduğunu sorduk. Başkan gümrükçü sorumuza cevaben “Başkanlık döneminin ilk aşamasında sorunları yerinde tespit ederek halka ulaşmak istediğini, daha sonra sorunların çözümünde belediyenin tüm organlarını verimli bir şekilde yönetmek olduğunu belirtti.  Kent yaşayanının mutluluğu ancak sosyal belediyecilik anlayışı ile olur, bu nedenle sosyal alanda toplumun ihtiyaçlarını en yüksek seviyede karşılayan bir belediye yönetimi gerçekleştirmek istediğini ifade etti.

Başkan Gümrükçü Çiğli’nin tüm mahallelerinde bu ziyaretlerin kendisi ve yardımcıları tarafından sürekli yapılacağını halkla birlikte daha yaşanır, daha mutlu bir Çiğli yaratacaklarını belirtti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi