Yerelin Sesi

UTKU GÜMRÜKÇÜ; “DEMİRDEN KORKSAM, TRENE BİNMEZDİM”

UTKU GÜMRÜKÇÜ; “DEMİRDEN KORKSAM, TRENE BİNMEZDİM”
362 views
11 Temmuz 2019 - 9:35

İhsan Serin – Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, İzmirli basın mensupları ile bir araya geldi. Çarşamba akşamı Çiğli Palmiye tesislerinde düzenlenen yemeğe İzmir’in birçok yayın kuruluşu temsilcisi katıldı. Samimi bir ortamda gazetecilerle sohbet eden başkan Gümrükçü İzmir’in değerli basın mensupları ile sık sık bir araya gelmeye devam edeceğini söyledi. Gümrükçü düzenlenen yemekte belediye başkanlığının başladığı günden bu zamana yapmış oldukları faaliyetler hakkında kısa bilgiler verdi.

GÜLÜMSEYEN ÇİĞLİ

Başkan Gümrükçü Çiğli’nin nasıl bir ilçe olacağına tüm Çiğli halkı ile birlikte karar vereceğiz. Türkiye’de yine bir ilke imza atacaklarını söyleyen Gümrükçü tüm mahallelerde kurulacak sandıklarla Çiğli halkının istek, şikayet ve önerilerini alacağız. Yeniden yapılanma ile aktif belediyecilik sistemini oturtacağız. Gülümseyen Çiğli sloganının gerçekleşmesi adına sorunlar tespit edilecek, teşhis ve tedavi ile bunlar giderilecek. Harmandalı bölgesinde bulunan çöp konusunun Çiğli için büyük bir sorun olduğunu belirten başkan Gümrükçü bu konu ile ilgili olarak Büyükşehir belediyesinin başlatmış olduğu çöpten bio enerji dönüşümü projesi sayesinde bu sorununda bir iki yıl içerisinde hallolacağını ifade etti.

BANKAMATİK

Bir basın mensubunun belediye önünde “bankamatik işçisi” olduğu iddiası ile işten çıkarılan Zeynel Mertoğlu’nun devam eden açlık grevi ile ilgili sorduğu soruyu başkan Gümrükçü;  ” Bankamatik olmadığını söylüyor. Elimizde belgeler var. 2014 te işe girenler bir kez bile işe gelmemişler. Toplam 1240 TL ile işe başlamış maaşı 2019 Ocak ayında 29 bin TL para almış. Yüzünü hiç görmedim. Çağrıldık, savunması istendik ama gelmedi. 5 yıl çalışan kişinin ortama tazminatı 60-70 bin TL. Ama 250 bin TL para istedi. İşe girişini istiyor ama belgesi yok. Hep devamsız olmuş. Bu kişinin adı Zeynel Mertoğlu’dur. Aslanlar gibi bankamatiktir” ifadeleri ile yanıtladı.

DİRENİŞİN SİMGESİ OLAN YERDEN GELİYORUM

Başkan Gümrükçü basın mensuplarının sorularını yanıtlarken Çiğli’nin haklarını savunma konusunda kendisinin Bergama’dan geldiğini belirterek, “Bergama, dünyada ilk köle isyanının yaşandığı yerdir, Altın arama konusunda ve Zeugma Bergama’nın dır, mücadelesinde direnişin adıdır. Ülkemizde direnişin simgesi olan yerden geliyorum. Demirden korksam, trene binmezdim. Çiğli’nin hakları ve Çiğli halkı için sonuna kadar direnirim. En büyük şansımız sayın Tunç Soyer, onunda yaklaşımları ve hizmet anlayışı bizimle örtüşüyor. Bu yüzden Çiğli’de yaşanan sorunları hızlı bir şekilde çözecek, gülümseyen Çiğli’yi yaratacağız” ifadelerini kullandı.

Başkan Gümrükçü basın mensuplarına hitaben; sizler devamlı sokaklarda, halkın arasındasınız, tespit ettiğiniz sorunları bizimle paylaşınız, bizlerde bu sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturalım. Kordon Otelde 100 gün değerlendirmesi yapacaklarını belirten Gümrükçü tüm basın mensuplarını bu toplantıya davet etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.