Yerelin Sesi

Urla’dan Sağlıkçılara 10 Bin Maske

Urla’dan Sağlıkçılara 10 Bin Maske
27 Mart 2020 - 7:28

Urla’dan sağlıkçılara 10 bin maske

Urla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, koronavirüsle mücadele seferberliğine katkı verecek. İlk etapta 10 bin adet üretilecek olan maskeler için antibakteriyel yapısıyla bilinen nonwonen kumaş kullanılacak.

İzmir Urla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında sağlık çalışanları ile kamu kurumları ve vatandaşlarının en fazla ihtiyaç duyduğu cerrahi maske üretimine başladı. Karataş Haber Ajansı’ndan Bahri Karataş’ın haberine göre, Urla Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr. Ziya Selçuk’un öncülük ettiği Türkiye’de Kovid-19 önlemleri kapsamında başlatılan maske üretimi kapasitesini artırma çalışmalarına destek olmak için harekete geçti.

ANTİBAKTERİYEL KUMAŞTAN
Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Önder Can’ın önderliğinde, hastaları ve sağlık personellerini karşılıklı enfeksiyon geçişlerinden korumak amacıyla Nonwonen kumaştan üretilecek maskeleri dikmeye başladı. ilk etapta 10 bin adet üretilmesi planlanan maskeleri steril hale getirilen atölye ortamında dikmeye başladı. Okul yönetimi, çalışmaya destek veren ve gönüllü olarak atölyede çalışan İdareci öğretmen ve personeline teşekkür etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi