Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Urla’daki Vahşette, ‘Kan Davası’ Şüphesi

Urla’daki Vahşette, ‘Kan Davası’ Şüphesi
883 views
30 Nisan 2020 - 20:55

Urla’daki Vahşette, ‘Kan Davası’ Şüphesi

 

Haber: Bahri KARATAŞ

İzmir’in Urla ilçesinde evinde boğazı kesilmiş halde ölü bulunan zihinsel engelli Özgür Bağış’ın katillerini bulmak için özel ekip kuruldu. Özgür Bağış’ın yıllar önce Batman’da yaşayan babasının kan davası yüzünden öldürüldüğü, bu olayın ardından ailenin parçalandığı belirtildi.

Olay, iki gün önce Sıra Mahallesi’nde meydana geldi. Zihinsel engelli Özgür Bağış’ın (41), üç gündür evinden çıkmadığını fark eden komşuları şüphelenerek durumu polis ekiplerine bildirdi. Bağış’ın evinde kapıyı kırarak içeri giren polis ve AKS ekipleri, cansız bedeni ile karşılaştı. Yapılan incelemede Özgür Bağış’ın boğazı kesilmiş ve vücuduna bir bıçak darbesi ile öldürüldüğü tespit edildi. Bağış’ın 13 gün öncede aynı evde kalan arkadaşı Sergin Coşkun’un da aynı evde öldüğü ortaya çıktı.

BABASI DA ÖLDÜRÜLMÜŞ
Özgür Bağış’ın yıllar önce Batman’ da yaşayan Kıbrıs Gazisi olan babasının da kan davası yüzünden öldürüldüğü, bu olayın ardından ailenin parçalandığı belirtildi. Vahşi cinayete kurban giden ve Urla’da herkes tarafından sevilen bir kişi olan Özgür Bağış, kamu kurumları önünde direklerde asılı duran Türk Bayrakları önünde saygı nöbeti tutuyordu.

ÖZEL EKİP KURULDU
Polis cinayeti çözmek için tüm delilleri değerlendiriyor. İlçe ekipleri ile İzmir Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri birlikte özel ekip oluşturdu. Tecrübeli dedektifler, kan davası üzerinde de duruyor. Ekipler, mahallede yaşananlarla tek tek görüşüp bilgi aldı. En ufak ayrıntıyı değerlendirdi. Özel ekip, cinayeti çözmek için var gücüyle çalışmaya devam ediyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.