Urla İlçe Emniyet " En iyi Narkotik Polisi Anne Projesi " - Yerelin SesiYerelin Sesi

6 Aralık 2021 - 04:35

Urla İlçe Emniyet ” En iyi Narkotik Polisi Anne Projesi “

Urla İlçe Emniyet ” En iyi Narkotik Polisi Anne Projesi “
Son Güncelleme :

23 Ekim 2021 - 10:51

27 views
reklam

” En iyi Narkotik Polisi Anne Projesi ”

Bahri Karataş ( KHA)

Urla İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan gençleri uyuşturucu batağına sürükleyen zehir tacirlerine karşı verdiği mücadelesi ile vatandaşın taktirini topladı.

İlçe halkının taktirini toplamaya devam eden Erdoğan, uyuşturucunun kötülüklerini ve insana verdiği zararları anlatan broşürleri polis memurları nezdinde halkın yoğun olduğu cuma pazarı ve Sanat Sokağı’ nd vatandaşlara verdirdi.

İçişleri Bakanlığının başlatmış olduğu En İyi Narkotik Polisi Anne Projesi çalışmaları ilçemizde son hızla devam ediyor. “En iyi narkotik polisi anne” projesi amacı uyuşturucu ile mücadelede çocuk ve gençlerimize en yakın kişiler olan anne ve anne adaylarını bilinçlendirmek farkındalıkları arttırmaktır diye konuşan İlçe Emniyet Müdürü Zeynep Erdoğan, “Ayrıca ebeveynler aracılığı ile uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilmesi kampanyanın hedeflerindendir. Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak, Geleceğimizin teminatı olan çocuk ve gençlerimizin en yakınında olan annelere yönelik olarak yapılan çalışmalarda Ekim ayı içerisinde ÇOK Programlı ve İmam Hatip Liselerinin Okul Aile Birliği üyeleri ve veliler olmak üzere150 veliye, TED Koleji okul aile birliği üyeleri ve velileri olmak üzere 100 veliye Narkorehberler tarafından eğitim verilmiştir. Ayrıca ilçemizde halkın yoğun olduğu yerler olan Cuma Pazarında ve Sanat Sokağında açılan standlarda toplam 450 kişiye ulaşılarak broşür ve maske dağıtımları yapılmış, annelerimizin bilinçlendirilmesine çalışılmıştır. Yine anne ve anne adayları hedef olduğundan ilçemizde bulunan bayan kuaförleri ziyaret edilerek proje broşürleri ve masteler dağıtılmış, bayan müşterilerin narkotikle mücadelede kolluk kuvvetlerinin yanında olmaları istenmiştir ” dedi.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.