Yerelin Sesi

‘Urla Enginar Festivali’ Evlere Gidiyor

‘Urla Enginar Festivali’ Evlere Gidiyor
17 Nisan 2020 - 12:55

‘Urla Enginar Festivali’ Evlere Gidiyor

 

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Uluslararası Urla Enginar Festivali’ni iptal edilmesinin ardından enginarların tarlalarda kalmaması için, enginarlar bando eşliğinde evlere dağıtılmaya başlandı.

Bando takımı eşliğinde Urla sokaklarında gezilerek evlere enginar dağıtılırken vatandaşlar da evlerinin önü ve balkonlarından, pencerelerinden alkışlarla müziğe eşlik etti. Bu zor günlerde halkın sağlığı ve güvenliği için durmadan çalışan polislere, sağlık çalışanlarına ve eczanelere müzikler, marşlar eşliğinde enginar hediye edildi. Hem Enginar Festivali’ni evlerde yaşatmak hem de vatandaşlara ve çalışanlara moral olması açısından düzenlenen etkinlikten Urlalı oldukça memnun kaldı.

ŞEFLERİN TARİFİ İNTERNETTE
Ayrıca ünlü şefler ve uzmanlar evlerinde çeşitli enginar yemekleri yaparak, tarifleriyle birlikte Urla Enginar Festivali internet sitesi ve sosyal medya hesaplarında Festival için özel hazırlanan videolar yayınlanarak, Urla Enginar Festivali evlere taşınmaya devam edecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi