URLA ÇİÇEK AÇTI! - Yerelin SesiYerelin Sesi

27 Ekim 2021 - 23:05

URLA ÇİÇEK AÇTI!

reklam reklam
URLA ÇİÇEK AÇTI!
Son Güncelleme :

12 Ekim 2021 - 18:08

reklam

Urla çiçek açtı !

Sonbahar aylarının gelmesi ve Koronavirüs salgınında normalleşme sürecinin başlamasıyla kenti, mevsime uygun bitkilerle donatan Urla Belediyesi, 30 bin çiçeği toprakla buluşturdu.

Bahri Karataş ( KHA)

Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç “ Urla’da kooperatiflerden satın aldığımız çiçeklerle hem ilçemizi süslüyor hem de üreticilerimize destek oluyoruz” dedi.

30 BİN ÇİÇEK EKİLDİ

Sonbahar aylarının gelişiyle birlikte kenti mevsime uygun bitkilerle süsleyen Urla Belediyesi, Urla’ lı üretici kooperatiflerden 30 bin adet çiçek alımı yaptı. İlçede bulunan kooperatifi’nden alınan siklamen çiçekleri, ilçenin farklı noktalarında kaldırım, park ve kavşaklara ekildi. Sokaklara canlılık ve güzellik getiren renk cümbüşü, vatandaşların da büyük beğenisini kazandı.

“HEDEF DAHA YEŞİL URLA ”

Urla Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murtaza Dayanç “Kooperatiflerden satın aldığımız çiçeklerle hem kentimizi süslüyor hem de üreticilerimize destek oluyoruz. Koronavirüs sürecinde normalleşme dönemine girdiğimiz bu günlerde, yaşadığımız çevreyi yeşille, bitkiyle, çiçekle güzelleştirmenin, insanları mutlu ettiğine inanıyorum. Daha yeşil ve çiçek gibi bir kent yaratmak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Çiçekleri, kooperatifin çalışanı olan kadınlar dikti.İlçe merkezi,caddeler ve kavşaklara dikilen rengarenk siklamen çiçekleri şehre ayrı bir hava verdi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam