Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon Tatbikatları Tamamlandı - Yerelin SesiYerelin Sesi

5 Aralık 2021 - 23:11

Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon Tatbikatları Tamamlandı

Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon Tatbikatları Tamamlandı
Son Güncelleme :

26 Kasım 2021 - 11:16

reklam

Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon Tatbikatları Tamamlandı

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Mustafa Yılmaz Başkanlığında Bölge Müdürlüğümüz görev alanında yapılan “Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon” tatbikatları 25.11.2021 Perşembe günü tamamlandı.

Orman İşletme Müdürlüklerimiz Orman deposu ve arazilerinde, teknik elemanlar ve orman muhafaza memurları ile yapılan tatbikatlarda, “Üretim işleri esasları, kesim tekniği, standardizasyon, TSE 1214, Ağaç kesme ve güvenlik kuralları, üretimde iş sağlığı ve güvenliği, asli orman ürünlerinin üretim işleri, üretimin programlanması, dikili ağaçların damgalanması, üretim sahalarının teslim tesellümü, kesim, boylama, bölme, standardizasyon, ölçü ve kayıt işleri, sürütme, yükleme, taşıma, istif ve tasnif, depolama, tefrik, stoktan düşme, yıl sonu stok sayımları” konuları uygulamalı olarak anlatıldı.

İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Mustafa Yılmaz yaptığı konuşmada: “Her türlü tehlikeye açık olan orman arazilerinde çalışıyoruz. Bu işte çalışan tüm personelimiz tüm tedbirleri mutlaka almalılar. Can güvenliğimizi her zaman ön planda tutmalı ve kazalara karşı her zaman tedbirli olmalıyız. İş ve işlemlerini yaptığımız ve anlattığımız konular 310 sayılı tebliğe göre yapılıyor. Bu tebliği sıklıkla okumanızı tavsiye ederim.

Üretimde çalışan işçilerimizin üç önemli görevi bulunmakta. Bu görev ve sorumluluklar; 1. Olarak kendisinin ve arkadaşlarının güvenliğini sağlamak. 2. Olarak ormanı ve çevresini korumak. 3. Olarak en yüksek verim ve değerde endüstriyel odun üreterek milli servetimizi korumaktır.” Dedi

Eğitimlere, Akhisar Orman İşletme Müdürü Mehmet Uzun, Bergama Orman İşletme Müdürü Şahin Dönertaş, Bayındır Orman İşletme Müdürü Yavuz Karadağ, Manisa Orman İşletme Müdürü İlker Özdemir, Salihli Orman İşletme Müdürü Ahmet Aydın, İşletme Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Şefleri, teknik elemanlar ve orman muhafaza memurları katıldılar.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.