Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon Tatbikatı Gördes’te Yapıldı - Yerelin SesiYerelin Sesi

6 Aralık 2021 - 05:10

Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon Tatbikatı Gördes’te Yapıldı

Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon Tatbikatı Gördes’te Yapıldı
Son Güncelleme :

03 Kasım 2021 - 13:48

11 views
reklam

Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon Tatbikatı Gördes’te Yapıldı

İzmir Orman Bölge Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Mustafa Yılmaz Başkanlığında “Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon” tatbikatı yapıldı.

Gördes Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı orman deposu ve arazide Gördes ve Demirci İşletme Müdürlükleri teknik elemanları ve orman muhafaza memurları ile yapılan tatbikatta, Üretim işleri esasları, kesim tekniği, standardizasyon, TSE 1214, Ağaç kesme ve güvenlik kuralları, üretimde iş sağlığı ve güvenliği, asli orman ürünlerinin üretim işleri, üretimin programlanması, dikili ağaçların damgalanması, üretim sahalarının teslim tesellümü, kesim, boylama, bölme, standardizasyon, ölçü ve kayıt işleri, sürütme, yükleme, taşıma, istif ve tasnif, depolama, tefrik, stoktan düşme, yıl sonu stok sayımları konuları uygulamalı olarak anlatıldı.

İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Mustafa Yılmaz yaptığı konuşmada: “Milli servetimiz olan ormanlarımızda çalışırken iş güvenliği hepimiz için çok önemli. Bu sebeple gereken her türlü tedbiri alarak çalışmalıyız. İş ve işlemlerini yaptığımız ve anlattığımız konular 310 sayılı tebliğe göre yapılıyor. Bu tebliği sıklıkla okumanızı tavsiye ediyorum.

Üretimde çalışan işçilerimizin üç önemli görevi bulunmakta. Bu görev ve sorumluluklar; 1. Olarak kendisinin ve arkadaşlarının güvenliğini sağlamak. 2. Olarak ormanı ve çevresini korumak. 3. Olarak en yüksek verim ve değerde endüstriyel odun üreterek milli servetimizi korumaktır.” Dedi

Tatbikata, İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Mustafa Yılmaz, Demirci Orman İşletme Müdürü Tayfun Doğan, Gördes Orman İşletme Müdür Vekili Metin Osmanoğlu, İşletme ve Pazarlama Şube Müdürlüğü Teknik Elemanları, Gördes ve Demirci Orman İşletme Müdürlükleri Orman İşletme Şefleri, Orman Mühendisleri ve Orman Muhafaza Memurları katıldılar.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.