Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon Tatbikatı Buca’da Yapıldı - Yerelin SesiYerelin Sesi

5 Aralık 2021 - 23:55

Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon Tatbikatı Buca’da Yapıldı

Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon Tatbikatı Buca’da Yapıldı
Son Güncelleme :

27 Ekim 2021 - 13:46

reklam

Üretim ve Üretim İşlerinde İş Güvenliği Standardizasyon Tatbikatı Buca’da Yapıldı

İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince Başkanlığında 26.10.2021 Salı günü Üretim ve üretim işlerinde iş güvenliği standardizasyon tatbikatı yapıldı.

İzmir Orman İşletme Müdürlüğüne Bağlı Buca Orman Deposu ve arazide İzmir ve Gaziemir İşletme Müdürlükleri teknik elemanları ve orman muhafaza memurları yapılan tatbikatta Üretim işleri esasları, kesim tekniği, standardizasyon, TSE 1214, Ağaç kesme ve güvenlik kuralları, üretimde iş sağlığı ve güvenliği, asli orman ürünlerinin üretim işleri, üretimin programlanması, dikili ağaçların damgalanması, üretim sahalarının teslim tesellümü, kesim, boylama, bölme, standardizasyon, ölçü ve kayıt işleri, sürütme, yükleme, taşıma, istif ve tasnif, depolama, tefrik, stoktan düşme, yıl sonu stok sayımları konuları uygulamalı olarak anlatıldı.

İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince yaptığı konuşmada: “ Elimizdeki emvali en güzel şekilde değerlendirmemiz gerekiyor. Biliyorsunuz ormancılıkta üretim bir hedef değil, bir sonuçtur. Hedefimiz ormanlara bakmak, gençleştirmek. Bunları yaparken üretimlerimizde en ekonomik, en verimli ve kaliteli şekilde olması gerekir. Bu konuları önemsiyoruz. Ormanlar bize milletin emaneti. İş güvenliği konusu da bizim için son derece önemli. Hayatını kaybeden Orman Muhafaza Memuru arkadaşımız Yusuf Güneş’e Allah rahmet diliyorum” dedi.

İzmir Orman Bölge Müdür Yardımcısı Nurkan Yonar da “Bizlere yol gösterici olan bu eğitimlerimizi her yıl yapıyoruz. Aklımıza takılan hususları, çözüme ulaştırabileceklerimizi, burada çözüme ulaştırırsak sizlere ışık tutmuş oluruz. İtinalı çalışmamız gerekir. Sahada açık alanda çalışıyoruz, iş güvenliği anlamında da çok dikkatli ve titiz çalışmamız geriyor. Mutlaka tüm tedbirleri alarak çalışmamız gerekiyor. ”dedi.

İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Mustafa Yılmaz ise “Bilgi hazinedir, tekrar edilmezse unutulur gider. Anlatacağımız konular ile ilgili iş ve işlemler 310 sayılı tebliğe göre yapılıyor. Bu tebliği defalarca okumanızı tavsiye ediyorum. Ayrıca üretimde çalışan işçilerimizin üç önemli görevi bulunmakta; Bu görev ve sorumluluklar 1. Olarak kendisinin ve arkadaşlarının güvenliğini korumak. 2. Olarak ormanı ve çevresini korumak. 3. Olarakta en yüksek verim ve değerde endüstriyel odun üreterek milli servetimizi korumaktır. Dedi.

Tatbikata, İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince, Bölge Müdür Yardımcısı Nurkan Yonar, İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Mustafa Yılmaz, İzmir Orman İşletme Müdürü Ersen Çetin, Gaziemir Orman İşletme Müdürü Mehmet Çaprazlı, İşletme Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Şefleri, Orman Mühendisleri, Orman Muhafaza Memurları katıldılar.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.