Yerelin Sesi

Uğur Dündar İsyan Etti !

Uğur Dündar İsyan Etti !
08 Haziran 2019 - 9:35

Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım’ın katılacağı programın, Yıldırım’ın isteği üzerine moderatörlüğünü yürütecek olan usta gazeteci Uğur Dündar kendisine gelen tepkilere cevap verdi.

HABER/YERELİN SESİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu’nun TRT ekranlarında İstanbul’un sorunlarını konuşacakları ve vaatlerini anlatacakları programın moderatörlüğü için Binali Yıldırım’ın “Uğur Dündar yönetirse iyi olur” demesi üzerine Dündar teklifi kabul etti. Kıdemli gazeteci ve Televizyoncu Uğur Dündar’ın teklifi kabul etmesi üzerine sosyal medyadan Dündar’a pek çok eleştiri geldi. Dündar twitter üzerinden yaptığı açıklamada, twitter sayfasının kendi özel sayfası olduğunu hatırlatarak, kendisine eleştiride bulunanlara, “Meslekte ilk günden bu yana dürüst, ilkeli,güvenilir olmaya çalıştım. Babamın şerefli soyadını evlâtlarıma tertemiz bırakmak için yaşadım. Haksızlıklara,iftiralara uğradım yılmadım. Hakikatin mutlaka hedefine ulaşacağına inandım. 50’nci yılımda bağımsızlık ve güven ödülü aldım” dedi.

’50 Yıldır bu işi yaptığım unutuluyor’

Moderatörlüğü kabul ettiği için tehditler dahi aldığını söyleyen Dündar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Dünden beri öyle şeyler yazılıyor ki! Komplolar,tuzaklar, tezgâhlar, kumpaslardan söz ediliyor. Moderatörlüğü kabul etmemem öneriliyor,hatta tehdit eden bile çıkıyor! Bunları yazıp çizenler sanırım benim Türkiye’nin en kıdemli Tv’cisi olduğumu,50 yıldır bu işi yaptığımı unutuyor!” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi