Yerelin Sesi

TÜRK TELEKOM’DAN İKİNCİ GALİBİYET

TÜRK TELEKOM’DAN İKİNCİ GALİBİYET
02 Kasım 2018 - 9:16

Türk Telekom EuroCup’ta ikinci galibiyetini aldı: 77-72

7Days EuroCup’ta Türk Telekom fırtınası esmeye devam ediyor. Evinde ağırladığı Partizan’ı 77-72 yenerek EuroCup’ta art arda ikinci galibiyetini alan Türk Telekom, gruptan çıkmak için önemli bir avantaj elde etti.

Türk Telekom, 7Days EuroCup 5. hafta mücadelesindeSırbistan Temsilcisi Partizan’ı ağırladı. Maça, Slyven Landsberg, Yunus Emre Sonsırma, Vladimir Stimac, Tj Campbell ve Kenny Gabriel beşiyle başlayan Türk Telekom, ilk çeyreğe muhteşem bir giriş yaptı. Peş peşe üçlüklerle çizgi dışından sayı kaydeden ev sahibi ekip farkı açarak rakibini baskı altına aldı.  Landsberg ve Kenny Gabriel ile etkili olan Türk Telekom ilk çeyrekten 28-14 galip ayrıldı.

İkinci çeyrekte de farkı büyük oranda koruyan Türk Telekom, Kenny Gabriel’in üçlükleriyle çizgi dışından başarılı performansını sürdürdü. Partizan’da Marinkovic’in çabaları farkı azaltmaya yetmedi. Agresif savunmasıyla rakibinin ataklarını başarıyla savuşturan Türk Telekom devreye 46-32 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte de muhteşem oyunu sürdüren Türk Telekom 4 dakikalık süre zarfında 6-0’lık bir seri yakalayarak konuk ekibe mola aldırdı. Molanın ardından Türk Telekom hücum organizasyonlarında sıkıntı yaşadı. Marinkovic’in skorer oyununu sürdürmesi, Nikolic’in de skora katkı vermesiyle oyuna ortak olan Partizan, farkı 10 sayıya (62-52) kadar indirdi ve periyodun sonucunu belirledi.

Peşpeşe ikinci galibiyet

Final çeyreğinin ilk dakikalarında takımlar hücumda zorlandı. Landesberg’in 3 sayı çizgisinin gerisinden bulduğu basketle hücumdaki sıkıntısına son veren Türk Telekom, Stimac’ın da boyalı alandaki etkili oyunuyla 34. dakikaya 66-56 üstün girdi. Rakibinin farkı kapatma çabalarına Ender Arslan’ın etkili oyunuyla karşılık veren Türk Telekom maçın son iki dakikasına 72-62 önde girdiği karşılaşmadan 77-72 galip ayrıldı.

Türk Telekom tarafında Kenny Gabriel 16 sayı ile en skorer isim olarak adını yazdırdı. Bu galibiyetle Türk Telekom, Trento deplasmanının ardından çıktığı ikinci 7Days EuroCup maçını da kazandı ve gruptan çıkmak adına önemli bir avantaj elde etti.

Partizan:Vanja Marinkovic, Marcus Paige, Jock Landale, Stefan Jankovic, Bandja Sy, Alexsej Nikolic, Marco Pecarski, Anthony Lejohn Brown, Djordje Gagic, Rade Zagorac, Novica Velickovic, Amar Gegic

Türk Telekom:Slyven Landsberg 12, Ender Aslan 4, Vladimir Stimac 12, Tj Campbell 13, Kenny Gabriel 16, Metin Türen 6, Yunus Emre Sonsırma 7, Fikret Can Akın, Kaya Peker 4, Nusret Yıldırım, Polat Kaya, Serhat Çetin 3

1.Periyot : 28-14

2.Periyot (ilk yarı sonucu) : 46-32

3.Periyot : 62-52

4.Periyot (maç sonucu) : 77-72

Türk Telekom Grubu hakkında  

177 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Telekom, Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörüdür. Müşterilerin hızla değişen iletişim ve teknoloji ihtiyaçlarına en güçlü ve en doğru şekilde cevap verebilmek amacıyla 2015 yılında Türk Telekomünikasyon A.Ş., TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş. ve TTNET A.Ş. tüzel kişiliklerini mevcut şekliyle muhafaza ederek ve tabi oldukları mevzuat ve regülasyonlara tamamen uyarak, “müşteri odaklı” ve entegre bir yapıya geçmiştir. Bireysel ve kurumsal hizmetler alanında geniş hizmet ağı ve zengin ürün çeşitliliğine sahip olan Türk Telekom, Ocak 2016 itibarıyla mobil, internet, telefon ve TV ürün ve hizmetlerini ‘Türk Telekom’ tek marka çatısı altında bir araya getirmiştir.

“Türkiye’nin Çoklu Oyuncusu” Türk Telekom, 30 Haziran 2018 itibarıyla 14,1 milyon sabit erişim hattı, 10,3 milyon genişbant ve 20,2 milyon mobil aboneye hizmet vermektedir. Türk Telekom Grubu şirketleri Türkiye’yi yeni teknolojilerle buluşturma ve bilgi toplumuna dönüşüm sürecini hızlandırma vizyonuyla, 81 ilde 33.615 çalışanıyla hizmet vermektedir.

Türk Telekomünikasyon A.Ş., PSTN ve toptan genişbant hizmetlerini sunmakta olup, mobil operatör TT Mobil İletişim Hizmetleri A.Ş., perakende internet hizmeti, IPTV, Uydu TV, Web TV, Mobile TV, Smart TV Hizmetleri sağlayıcısı TTNET A.Ş., yakınsama teknolojileri şirketi Argela Yazılım ve Bilişim Teknolojileri A.Ş., BT çözüm sağlayıcısı Innova Bilişim Çözümleri A.Ş., çevrimiçi eğitim yazılımları şirketi Sebit Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş., çağrı merkezi şirketi AssisTT Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş., kurumsal risk sermayesi şirketi TT Ventures Proje Geliştirme A.Ş, elektrik tedarik ve satış şirketi TTES Elektrik Tedarik Satış A.Ş.’nin, toptan veri ve kapasite servis sağlayıcısı Türk Telekom International’ın doğrudan; Türk Telekom International iştiraklerinin, Televizyon yayıncılığı ile isteğe bağlı yayıncılık (VOD) hizmetleri sağlayıcısı Net Ekran şirketlerinin, cihaz satış şirketi TT Satış Ve Dağıtım Hizmetleri A.Ş.’nin ve ödeme hizmetleri şirketi TT Ödeme Hizmetleri A.Ş.’nin ve rehberlik hizmetleri şirketi 11818 Rehberlik ve Müşteri Hizmetleri A.Ş’nin ise  dolaylı olarak %100’üne sahiptir.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi