Yerelin Sesi

Tüm Türkiye’de Yarın Başlayacak 

Tüm Türkiye’de Yarın Başlayacak 
1.244 views
07 Temmuz 2020 - 20:56

Tüm Türkiye’de Yarın Başlayacak 

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen yazıyla ulaşım araçlarından, havuzlara, kahvehanelerden AVM ve yüzme havuzlarına kadar kamuya açık tüm alanlarda denetim yapılmasını istedi.

Daha önce genelgelerle her bir işyeri için alınması gereken önlemler belirlendiği hatırlatılan genelgede denetim kapsamındaki alanlar ise; ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe ve elektronik oyun yerleri, berber, kuaför, güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park, piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parklar olarak sıralandı. Buna göre Valilerin yönetim ve koordinasyonunda tüm illerde yarın (8 Temmuz 2020 Çarşamba) denetimler gerçekleştirilecek.

Yazıda ayrıca, “Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce başta şehir içi ya da şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere vatandaşların toplu olarak bulunduğu/bulunabileceği halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde maske, fiziki mesafe ve bu alanlar için belirlenmiş diğer kuralların denetimine yönelik gerekli planlama ve hazırlıklar yapılacak” ifadesi de yer aldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.