Yerelin Sesi

TÜBİTAK Ödülü, Menemenli Öğrencilere

TÜBİTAK Ödülü, Menemenli Öğrencilere
478 views
29 Mart 2020 - 12:16

TÜBİTAK Ödülü, Menemenli Öğrencilere

 

Yabancı düşmanlığını (zenofobi) konusuyla ilgili olarak Menemen Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri Berrinay Torun ve Özge Gür, danışman öğretmenleri Yavuz Çetin rehberliğinde hazırlanan “Küryerel Bir Problem: Zenofobi” projesi, 51. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda Sosyoloji alanında Bölge Üçüncüsü oldu.

İzmir, Aydın, Manisa, Muğla, Uşak ve Denizli illerindeki okullarda öğrenim gören öğrencilerin projeleriyle katıldıkları 51. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması bu yıl Dokuz Eylül Üniversitesi koordinatörlüğünde gerçekleştirildi.

ÖNCE DAVET SONRA ÜÇÜNCÜLÜK
Haber Ekranda internet sitesinin haberine göre, TÜBİTAK jürisi tarafından 9-11 Mart tarihinde İzmir Kültürpark Fuar Alanı’nda gerçekleştirilen bölge sergisine davet edilen öğrenciler, 12 Mart’ta da Dokuz Eylül Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde Sosyoloji alanında bölge üçüncülüğü kazanarak önemli bir başarıya imza attı.

PROJEYE MÜDÜRDEN ‘TEBRİK’
Menemen Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Dr. Yurdagül Arıkan, “Öğrencilerimizin bu başarısı bizleri çok mutlu etti. Özellikle konunun güncel ve toplumsal açıdan önemli olmasının bu başarıda büyük bir etken olduğunu düşünüyorum. Okulumuzun sayısız başarıları arasına böyle büyük bir başarıyı ekledikleri için Proje Koordinatör Öğretmenimiz Yavuz Çetin ve öğrencilerimiz Berrinay Torun ve Özge Gür’ü tebrik ederim” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.