Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Traktörlü Cani, Köpeği Tüfekle Öldürdü

Traktörlü Cani, Köpeği Tüfekle Öldürdü
1.570 views
01 Mayıs 2020 - 22:11

Traktörlü Cani, Köpeği Tüfekle Öldürdü

 

Haber : Murat ERVİN

Tire’de bir vatandaş, kuzularına saldırdığı iddiasıyla tüfeğinin köpeklere doğru ateşledi. Köpeklerden biri oracıkta can verirken, diğerleri de tüfekten çıkan saçmalardan yaralanarak kaçıştı. Tire Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Hülya Gönenç, şahısla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını ve şahsın emniyet güçlerince yakalandığını söyledi. Olayın yakın şahidi olan bir kişi ise, “Yanına gittim, başını okşayıp ağladım. Acı içinde, inleyerek elleriminden arasından göçüp gitti” dedi.

Bugün sabah saatlerinde Tire’de meydana gelen olayda can dostlardan biri tüfekle vurulması sonucu yaşamını yitirirken, yanındaki diğer hayvanlar da koşarak uzaklaştı. Yaşananlarla ilgili veren Tire Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Hülya Gönenç, “Bu sabah bir hayvansever arkadaşımızın acil çağrısını aldık. Sokağında beslediği köpeklere traktör üzerindeki bir şahıs tarafından tüfekle ateş edildiğini, kendisinin de buna şahit olduğunu söyledi. Üzerinde pijamaları olmasına rağmen traktörün peşine düşen arkadaşımız şahsa, köpeği neden öldürdüğünü sorunca o da köpeğin kuzularına saldırdığını iddia etmiş” dedi.

“BİR CANA KIYMAYA ÇEKİNMİYOR”
Herkesin kendi arazisi üzerinde gereken koruma önlemlerini almak zorunda olduğunu aktaran Gönenç, “Dışardan arsasına bir canlının girmesini önleyemeyen bu şahıs, bir cana kıymaya hiç çekinmiyor. Söz konusu şahıs böyle davranacağına keşke bahçesine girilmesini önleyecek önlemler alsaydı. Hayvanlara sıkılan 3-4 el ateş sonucu ne yazık ki bir can dostumuz 50 metre kadar koşmuş ve burada üyemizin evinin altına sığınmış. Veterinere haber verilmesinin 10 dakika içinde veteriner olay yerine geliyor fakat hayvan da son nefesini bu arada vermiş” diye konuştu.

YAKALANAN ŞAHISTAN ŞİKAYETÇİ OLDULAR
Polisin de olay yerine çağırıldığını sözlerine ekleyen Gönenç, “Yapılan ilk incelemede 2 kurşun izine rastlandı. Çevredeki görgü şahitleri de dinlendi. Çevredekiler şahsı teşhis etti. Emniyet’te biz de ifade verdik. 10 dakika içinde şahıs yakalandı ve kameralardan da teşhisi tamamlandı. Bizler şikayetçi olduğumuzu belirttik. Bundan sonraki süreci de yakından takip edeceğiz” ifadelerini kullandı.

“ACI İÇİNDE, AĞLAYARAK GÖÇTÜ VE GİTTİ”
Olayların yakın şahidi olan ve isminin açıklanmasını istemeyen hayvan dostu ise şunları söyledi: “Bu sabah silah sesleriyle uyandım. Arada beslediğim ve zaman zaman konuştuğum köpeklerden biri bağıra bağıra kaçıyordu. Arkalarında ise traktörlü biri elindeki pompalı tüfekle ateş ede ede geliyordu. Arabamla önlerini kesmeye çalıştım fakat kaçtılar. Evime sığınan ve vurulan köpeğin yanına gittim bacağından ve karnından vurulduğunu gördüm. Başını okşadım ve ağladım. Veteriner gelene kadar başında bekledim. Ellerimin arasından inleyerek, acı çekerek ve ağlayarak göçüp gitti.”

Tire Doğal Yaşamı ve Hayvanları Koruma Derneği Başkan Yardımcısı Hülya Gönenç

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.