Yerelin Sesi

Trafosuz Siteye, Katmerli Fatura

Trafosuz Siteye, Katmerli Fatura
566 views
10 Haziran 2020 - 17:04

Trafosuz Siteye, Katmerli Fatura

 

İzmir’in Urla ilçesinde, 6 haneli sitede yaşayan vatandaşlar trafo yetersiz kaldığı için 2 yıldır şantiye cereyanı kullanıyor. Vatandaşlar, şehir elektriğine oranla şantiye elektriğinin yaklaşık 4 kat daha pahalı olduğunu söylerken GDZ Elektrik Dağıtım firması İzmir Bölge Müdürlüğü ise vatandaşların sorunlarını yıl sonunda çözmeye çalışacaklarını söyledi.

Urla’da Neyzen Tevfik Caddesi Atatürk Mahallesi 2031 Sokak’ta bulunan Arzuman Sitesi sakinleri şantiye cereyanı kullanmak zorunda oldukları için kışın konut başına aylık 800 TL elektrik faturası ödediklerini, şehir cereyanı kullananların ise ödedikleri faturanın 200 TL olduğunu söyledi.

Ev sahipleri, şehir cereyanı bağlanması için defalarca GDZ Elektrik’e başvurduklarını, ancak kendilerine her gittiklerinde “trafo yetersiz” olduğu cevabının verildiğini söyledi. Artık yüksek fatura ödemek istemediklerini yineleyen site sakinleri, “Hangi çağda yaşıyoruz. Emekli maaşıyla zar zor geçiriyoruz. Herkes normal fatura ödüyor, biz ise onların dört katını ödüyoruz. Bizim sorunumuzun biran önce çözülmesini istiyoruz” dedi. GDZ Elektrik İzmir Bölge Müdürlüğü ise bu şekilde mağdur olan vatandaşların sorunlarını yıl sonunda çözmeye çalışacaklarını söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.