Yerelin Sesi

Towerlife Franchise Danışmanlığı Kurucusu Selen Deniz, “Dünyayı Değiştiren 25 Franchise Markası” listesini inceledi

Towerlife Franchise Danışmanlığı Kurucusu Selen Deniz, “Dünyayı Değiştiren 25 Franchise Markası” listesini inceledi
60 views
12 Nisan 2021 - 22:24

Towerlife Franchise Danışmanlığı Kurucusu Selen Deniz, “Dünyayı Değiştiren 25 Franchise Markası” listesini inceledi. Listenin öne çıkan markalarını sektör takipçileri için derledi. Eğitimden organizasyona, sanayiden kuaföre pek çok iş kolundan markanın yer aldığı listede markalar sürdürülebilirlik çalışmalarıyla öne çıkıyor.

Towerlife Franchise Danışmanlığı Kurucusu Selen Deniz, “Dünyayı Değiştiren 25 Franchise Markası” listesini inceledi

Sürdürülebilirliğe odaklanılan iş modellerinden hayır amaçlı faaliyetlere kadar gerçekleştirdikleri pek çok organizasyonla dünyayı daha iyi bir yer yapan kurumsal franchise markalarının öne çıkan ilk 25’i seçildi. Uluslararası franchise gazetecilerinden oluşan bir ekibin seçtiği liste için farklı kriterle göz önünde bulundurularak oldukça kapsamlı bir değerlendirme gerçekleştirildi.

Yalnızca iş alanı yaratmakla kalmayarak hayırseverlik, bağış toplama, empati ve eko-bilinç gibi gün geçtikçe daha çok önem kazanan konulara eğilen ve bu alanlarda 2021’de en çok çaba gösteren franchiselar belirlendi. İşte ekonomiden aile hayatına kendi işletmelerinden derneklere kadar pek çok yerde fark yaratmayı başaran listenin zirvedeki isimleri:

Culver’s
Her geçen gün artan nüfusun tarımsal ihtiyaçlarına yanıt verme amacıyla ortaya çıkan Culver’s yıllık olarak düzenlediği yarışmalarda elde edilen ödül fonlarını tarımsal eğitim girişimleri ve projeleri için kullanmanın son derece yaratıcı ve farklı yollarını bulmuş durumda.

Sonic Drive-In

ABD’li franchise Sonic Drive-In, her sene devlet okulunda çalışan öğretmenlerine gerekli öğretim kaynaklarını sağlamak için kar amacı gütmeyen bir kitle fonlaması platformu olan DonorsChoose ile iş birliğine girerek Limeaides Öğrenme Kampanyası’nı yürütüyor. Yöneticiler bu gibi belirsizlik dönemlerinde öğretmenlerin şahsen kullanabileceği güvenli ve davetkar öğrenme ortamları yaratmak için çok çalıştıklarını ifade ediyor.

Oltco

Reçine kullanılarak araba yolu çalışması gerçekleştiren sürdürülebilirlik öncüsü markalardan biri olan Oltco, pipetler, içecek şişeleri ve gıda ambalajlarında bulunan plastiği akıllıca kullanarak yeni bir yüzey kaplama malzemesi olan Recycle Bound’u piyasaya sürmüş durumda. Uzun zamandır gündemde olan ve endişe yaratan plastik sorunu ezber bozan fikirlerle sorun olmaktan uzaklaşıyor.

Just Cuts

Avustralya merkezli bir kuaför olan Just Cuts, kurumsal sosyal sorumluluğu son derece ciddiye alan isimlerden biri. Markanın franchise sahipleri ve stilistlerle birlikte geliştirdiği sayısız kampanyanın en yakın tarihli olanı ise Aralık ayında akıl hastalıkları konusunda farkındalık yaratan ve bu amaca fon sağlayan SANE Australia kampanyasını başlatmak.

F45 Training

Kendi bünyesindeki küresel bağış toplama girişimlerinden biri olan Heroes Hollywood aracılığıyla 2020’de milyonlarca hektarlık araziyi harap eden Avustralya orman yangınlarına yüksek meblağlar bağışlayan F45, akıl sağlığı çalışmaları yürüyen hayır kurumlarına da destek vermeyi ihmal etmiyor.

Towerlife hakkında: Towerlife Türkiye’de ve yurtdışında hizmet veren uluslararası ve yerel kurumsal perakende şirketlerine ve yeni oluşmakta olan markalara ihtiyaçları doğrultusunda franchise danışmanlığı, gayrimenkul geliştirme ve marka danışmanlığı hizmeti sunan bir danışmanlık şirketidir. Profesyonel danışman network ağıyla markaların mimari ihtiyaçlarından, marka-patent süreçlerinin organizasyonuna, KOSGEB, leasing süreçlerinden reklam ajansı, dijital ajans çözümlerine, şube koordinasyon, personel eğitim, oryantasyon süreçlerinden prim sistemi kurulumuna kadar her süreçte markanızın yanında yer almaktadır. Towerlife, hangi sektörden olursa olsun markanızla ilgili fizibilite raporlarının hazırlanmasından sonra çizdiği yol haritasıyla, markanızı profesyonel uzmanlarına emanet ederek potansiyelinin üzerine çıkarır. Detaylı bilgi: www.towerlife.com.tr

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.