Yerelin Sesi

Torbalı ‘Tedarik Üssü’ Oldu

Torbalı ‘Tedarik Üssü’ Oldu
08 Haziran 2020 - 8:33

Torbalı ‘Tedarik Üssü’ Oldu

 

Kısıtlama günlerinde zaruri tedarik zincirinin kopmaması adına Torbalı sanayisinin önemli bir rol üstlendiğini ifade eden Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun, “Gıda, sağlık, hijyen, temizlik, lojistik ve ihracat yapan 20 farklı sektörde 500 firmamız hafta sonu kısıtlamalarında üretimini sürdürüp tedarik zincirinin kopmaması için fedakarca çalıştı ve İzmir’in tedarik üssü oldu” dedi.

Koronavirüs sebebi 14 büyükşehir ve Zonguldak ilinde hafta sonları ilan edilen sokağa çıkma kısıtlaması nisan ve mayıs aylarında devam etti. 8 hafta boyunca İzmir genelinde de uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında gıda, temizlik, ilaç, lojistik, ihracat, tarımsal üretim ve bu sektörlere hizmet veren işletmeler istisna kapsamına alınmıştı.

ZİNCİR DURMADI, İHTİYAÇLAR KARŞILANDI
Zaman zaman resmi tatiller ile birleştirilen ve 4 günü bulan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan çok sayıda firmaya ev sahipliği yapan Torbalı’nın Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, “İlçe olarak tedarik zincirinin durmaması ve zaruri ihtiyaçların devamı adına önemli bir rol üstlendik. Sayın Kaymakamımıza da bu süreçte verdiği destek için teşekkür ediyoruz. Odamızla koordinasyon içerisinde firmalarımızın tedarik zincirinin devamı için ciddi bir mesai sarf etti” diye konuştu.

KAYMAKAMIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ
Sekiz haftalık süre zarfında 20 farklı sektörde ortalama 500 firmanın üretim yapmaya devam ettiğini belirten Olgun, “Tedarik ve lojistik zincirinin devamı adına bu zor süreçte işletmelerimiz bir taraftan korona ile mücadele ederken diğer yandan da zaruri üretimin devamı ve dağıtımı noktasında büyük fedakârlıkta bulundular. Torbalı her zaman olduğu gibi bu zor süreçte de ülkenin zaruri tedarik ve lojistiğinin devamı için önemli bir fonksiyon üstlendi” ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi