Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

TOKİ’den Bergama’ya 274 Konut

TOKİ’den Bergama’ya 274 Konut
267 views
29 Haziran 2020 - 10:26

TOKİ’den Bergama’ya 274 Konut

 

TOKİ tarafından Bergama’ya inşa edilecek olan 274 adet konut, 1 adet cami ile alt yapı ve çevre düzenlemesi işi için inşaat sahasına 2 adet vinç kuruldu. Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, Tünel kalıp sistemi ile yapılacak olan inşaata her gün 6 adet dairenin betonarmesi atılacağını belirtti.

12 AYDAN KISA SÜREDE BİTECEK
İhale şartnamesine göre 500 günde tamamlanacak olan TOKİ Konutları’nın mücbir sebep olmaması halinde 12 aydan önce tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. Çevre düzenlemesi ve ağaçlandırma için yaklaşık 2 bin 800 adet bitki, çalı grubu kullanılacak olan TOKİ’de ayrıca çocuk oyun alanları da düzenlenecek.

BAŞKAN KOŞTU: “SEÇİM VAADİMİZDİ”
31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından göreve geldikleri ilk günden bugüne kadar seçim vaatlerini gerçekleştirmek üzere projelerin hazırlıklarının sürdürüldüğüne dikkat çeken Başkan Koştu, “Görev süremizin geride kalan 1 yıllık bölümünde projelerimiz için gece gündüz demeden mesai harcayarak, projelerimizi tamamladık. Bir yılın ardından projelerimiz için ihale süreçlerine geçildi. İhale süreçleri tamamlanan işlerimiz için inşaat aşamaları da bir bir başlıyor” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.