Yerelin Sesi

Tedbirler, Yoksulları Vurdu

Tedbirler, Yoksulları Vurdu
382 views
28 Mart 2020 - 14:46

Tedbirler, yoksulları vurdu

 

Haber: Mustafa OĞUZ

Ülke genelinde yaşanan Korona salgını, sadece yaşlı ve hastaları değil, yoksullukla mücadele edenleri de vurdu. Yoksulluğu yaşayan her yaştan yüzlerce insan, özel vakıf ve derneklerin yanı sıra Kızılay’ın gıda yardımlarıyla günlük yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.

İnsanlık dramının yaşandığı yerlerin başında ise değişmeyen talihiyle Basmane semti geliyor. Her sabah yardımların dağıtıldığı dernek binası, cami avlusu ve meydanlarda bir kap yemek ile bir kuru ekmek kapma mücadelesi yaşanmaya devam ediyor. Yardım kuyruğundakilerin içinde çok sayıda yaşlı da bulunuyor.

 

ÇARESİZLİK İÇİNDE BEKLİYORLAR
Son günlerde Koronavirüs nedeniyle alınan tedbirler, kuyruklarda bir tas yemek ile kuru ekmek bekleyen yoksulları da olumsuz etkiledi. Yardımların ‘yok’ denecek kadar azalması ve bu yardımlara ulaşma konusundaki zorluk ile riskler, yoksul vatandaşları çaresiz bırakıyor. Bir kaç hayırseverin, bir kaç tencerelik pilavla yoksulların karnını doyurma çabası yetersiz kalıyor. Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkamayan yaşlılar, şimdi de “Biz nasıl karnımızı doyuracağız” diye kara kara düşünmeye başladı.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.