Yerelin Sesi

Tarım İl Müdürü’nden Babalar Günü’nde Anlamlı Hediye

Tarım İl Müdürü’nden Babalar Günü’nde Anlamlı Hediye
469 views
21 Haziran 2020 - 12:38

Tarım İl Müdürü’nden Babalar Günü’nde Anlamlı Hediye

 

Haber: Bahri KARATAŞ

İzmir’in Bornova ilçesi Kurudere mahallesinde yaşayan iki çocuk babası Yasin Davran’a babalar gününde en güzel hediyeyi İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen verdi.

Özen, 40 gün önce tavuk çiftliği yanan ve 600 tavuğu telef olan Davran’ a 1200 tavuk hediye etti.

TAVUKLARI YANGINDA ÖLDÜ

Kurudere Mahallesi’nde eşi ve iki çocuğuyla birlikte yaşayan Yasin Davran’ın 40 gün önce hayatı karardı. Davran ailesi geçimlerini sağladıkları tavuk çiftlikleri, henüz belirlenemeyen bir sebepten dolayı çıkan yangında besledikleri 600 tavuklar birlikte kül oldu.

DAVRAN AİLESİNE SÜRPRİZ

Davran ailesinin yaşadığı üzücü durumdan haberdar olan İzmir İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, ekibini seferber etti. Kullanılamayacak durumda olan tavuk çiftliğinin yenisini yaptırdı. Bir yaraya parmak bastı.
Özen bununla da kalmayıp, anlamlı bir gün olan babalar gününde Yasin Davran ve ailesine sürpriz yaptı. Babalar gününde en anlamlı hediyeyi verdi. Özen, sabah erken saatlerde ekibiyle birlikte Davran ailesinin yaşadığı Kurudere mahallesine  gitti. Kamyona yüklediği 1200 tavuğu, 40 gün önce tavukları yanan Davran ailesine hediye etti.

Mustafa Özen, “Pazar mesaimizi Kurudere mahallemizde yaptık. Bu anlamlı günde iki çocuk babası Yasin Davran’ın babalar gününü kutladık. 40 gün önce 600 tavuğuyla birlikte yanan kümesini yeniden yaparak 1200 tavuk hediyemizi verdik, mutluluğunu paylaştık. Emeği geçen tüm gönül dostlarına teşekkür ederim” dedi.

Yasin Davran’ da anlamlı günde kendisine ve ailesine yapılan jestin kendisini çok duygulandırdığını söyledi. Davran, “Ekmek kapımız 40 gün önce kül olup gitti. Ne yapacağımı düşünürken, müdür bey imdadıma yetişti. Yumurta satarak ailemi geçindiriyordum, çiftliğim yandı. Hem çiftliğim yenilendi, hemde iki katı tavuk verildi. Başta Mustafa bey olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.