Yerelin Sesi

Tarihi Çarşı’da 7 Sanatçıdan Ortak Sergi

Tarihi Çarşı’da 7 Sanatçıdan Ortak Sergi
12 Haziran 2020 - 13:16

Tarihi Çarşı’da 7 Sanatçıdan Ortak Sergi

 

Kemeraltı Hayat Platformu tarafından Kemeraltı Sanat Günleri kapsamında düzenlenen çini, seramik, tezhip, minyatür, hat ve kaligrafiden oluşan sergi törenle açıldı. Toplam 110 eserden oluşan serginin açılışında konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Kemeraltı sadece alışverişin değil sanatın da merkezi olacak” dedi

Toplam 7 sanatçının eserlerinin yer aldığı serginin açılışına Kemeraltı Hayat Platformu Sözcüsü Cem Ceylan, CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Guruşçu, Konak Belediyesi Meclis Üyeleri, Kent Tarihi Araştırmacısı Orhan Beşikçi, Selluka Kültür Sanat Derneği Başkanı Pelin Uğur ile çarşı esnafı ve sanat severler katıldı.

“SANATINDA MERKEZİ OLACAK”
Serginin açılışında konuşan Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Kemeraltı, sadece alış verişin değil sanatın da merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. Dünyanın en eski açık hava alışveriş merkezi olan Kemeraltı, İzmir’in her anlamda dışa yansıyan yüzü olmaya devam edecek” dedi.

“GURUR DUYUYORUZ”
Kemeraltı Hayat Platformu Sözcüsü Cem Ceylan ise tarihi çarşının aynı zamanda sanatla anılması için çalıştıklarını vurguladı. Ceylan, “Kemeraltı’nda restore edilerek işlevsellik kazandırılan Abacıoğlu Hanı’nda sanatı da bölge esnafı ile buluşturmaktan gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Batur ve sanatçılara İzmir’in çiçeği olan Sellukalar hediye edildi.

Kemeraltı Sanat Günleri kapsamında düzenlenen sergideki çini, seramik, tezhip, minyatür, hat ve kaligrafiden oluşan eserlerden bazıları:

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.