Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Tarihi Buluşma!

Tarihi Buluşma!
287 views
28 Ocak 2019 - 11:35

 

TARİHİ BULUŞMA!

TÜRK SİYASİ TARİHİNE ÖDEMİŞ DAMGASI

Ödemiş’te Türk siyasetine damga vuracak nitelikte ir akşam yaşandı. AK Parti Belediye Başkan Adayı Mimar Münir Bezmez ve Cumhur İttifakı üyeleri, CHP Ödemiş İlçe Teşkilat Binasında CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Cumhur Şener ve Cumhuriyet Halk Partililerin konuğu oldular.

Türk siyasetinde uzun süredir görülmemiş samimiyet, nezaket ve dostluk mesajları ihtiva eden; ayrıca Ödemiş ve İzmir başta olmak üzere tüm Türkiye’ye örnek teşkil edebilecek olan tarihi buluşmada her iki tarafın temsilcilerinin memnuniyetleri de yüzlerinden okunuyordu.

CHP İlçe binası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mimar Münir Bezmez, AK Parti Ödemiş İlçe Başkanı Şerif Delibalta, MHP Ödemiş İlçe Başkanı İsmail Poyraz, Ödemiş Ülkü Ocakları Başkanı Turgay Dalcı konuk olarak katılım sağlarken, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi ve CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Muhittin Cumhur Şener ise evsahipliği yaptılar.

Buluşma sonrasında CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi ve CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Muhittin Cumhur Şener, en kısa sürede AK Parti İlçe Teşkilatına iade-i ziyarette bulunacaklarını ifade ederlerken, Cumhur İttifakı üyeleri ise gösterilen misafirperverlikten duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

Buluşmada her 3 partinin (AK Parti, CHP ve MHP) ilçe başkanları kısa birer konuşma gerçekleştirerek sözü Belediye Başkan Adayları Mimar Münir Bezmez ve Muhittin Cumhur Şener’e bıraktılar.

AK Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mimar Münir Bezmez yaşanan tarihi gecenin anısına gerçekleştirdiği konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Sayın ilçe başkanlarım, değerli başkanım, kadın ve gençlik kollarının değerli temsilcileri, basınımızın değerli temsilcileri, bu akşam burada sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyoruz. Ziyaret talebimizi kaulünüzden ötürü Cunhur İttifakı olarak son derece memnuniyet duyuyoruz. Amacımız Ödemiş’e hizmet etmek. Herkesin amacı bu. Her iki ittifakın adayları artık belli olmuş durumda.  Bundan sonra içinde olacağımız tek yarış Ödemiş’e, Havzamıza, İzmir’imize ve ülkemize hizmet etmek yarışıdır.  Hepimizin amacı bu memlekete, bu ülkeye en iyi ve en güzel şekilde hizmet edebilmek. Elbette bu hizmetleri verebilmek adına tatlı bir yarışa giriyoruz. Ben bu yarışın tevazu ve samimiyet içerisinde geçeceği inancı içerisindeyim. “

MÜNİR BEZMEZ: “1994 YILINDA MEHMET ERİŞ ARKADAŞIMLA REKABET İÇİNDEYKEN SİYASİ NEZAKET VE SAMİMİYET BAĞLAMINDA BU KENTE KATTIĞIMIZ GÜZELLİKLERİN, BU SEÇİM DÖNEMİNDE DE GERÇEKLEŞECEĞİNE İNANIYORUM”

“Kendisi burada yok ama kulakları çınlasın. Mehmet Eriş çok değerli bir arkadaşımdır. 1994 yılında yapılan belediye seçimleri süresince de birbirimize gerek sahada, gerekse kürsüde aynı bu akşamki gibi nezaket göstererek bir seçim süreci yürütmüştük. Kendisi o zamanlar Sosyal Demokrat Halkçı Parti’den, ben de Doğru Yol Partisi’nden aday olarak bir seçim yarışına girmiştik. O zaman başkanlık bize nasip olmuştu. Gerek başkanlığım döneminde, gerek başkanlığım sonrasında da bu nezaket ve samimiyetten doğan dostluğumuz kesintisiz olarak devam etmiştir. O seçim dönemi ve sonrasında yaşanan bu güzellikler, maalesef bizlerden sonra devam eden dönemlerde sağlanamadı. Fakat bu güzellikler, önümüzdeki 31 Mart Türkiye Yerel Seçimlerinde kentimizde yeniden yaşanacağına inanıyorum.  Yapılacak olan seçimlerin önce Ödemiş, sonra havzamız ve İzmir başta olmak üzere tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Hepimizin amacı aynı, hepimizin amacı hizmet etmek. “

MÜNİR BEZMEZ: “ELBETTE Kİ CHP’Lİ ARKADAŞLARIMIZIN DA KENTE FAYDA SAĞLAYACAK PROJE VE FİKİRLERİNİ DE ÖNEMSEYEREK, KENDİ İSİMLERİ İLE DEĞERLENDİRECEK, MÜMKÜN KILMAK İÇİN MÜCADELE VERECEĞİZ”

“Hangi adayımız kazanırsa kazansın, ben inanıyorum ki başkanlık dönemi boyunca da biririmizin fikir ve tecrübelerinden faydalanmaya devam edeceğiz. Her iki oluşumun da projeleri var. Bunlar yoğrulabilir, değerlendirilebilir. Ben şahsen şunu kendi adıma ifade etmek istiyorum; nasip olur da Ödemiş halkı tarafından bu görev bize tevdi edilirse; ben gerek Sayın Cumhur Başkanımdan, gerekse şu anda burada bulunamayan Bekir Keskin ve Mehmet Eriş başkanlarımızdan da mutlaka fikir ve önerilerini alarak; Ödemiş için düşündükleri güzel projeleri bizzat kendi isimlerini de kullanarak, Ödemiş’in faydasına olacak projelerin hayata geçirilmesi için gerekli mücadeleyi vereceğimi altını çizerek belirtmek istiyorum.”

“Önümüzdeki seçimlerin Ödemiş ve ülkemiz için hayırlı olması dileklerimi tekrarlıyor, bu akşam izleri misafir ettiğiniz için teşekkürlerimi sunuyorum.”

Evsahibi sıfatıyla kürsüye çıkan CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Muhittin Cumhur Şener konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Saygıdeğer ilçe başkanlarım, sevgili AK Parti Ödemiş İlçe Başkanımız, Milliyetçi Hareket Partisi Ödemiş İlçe Başkanmız, CHP Ödemiş İlçe Başkanımız, AK Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayımız Sayın Münir Bezmez, her iki partimizin kadın kolları ve gençlik kolları, değerli Ülkü Ocakları Başkanımız, hepiniz hoşgeldiniz. Bugün gerçekten Ödemiş için önemli bir gün. Belki de Ödemiş tarihinde bir ilki yaşıyoruz. Ödemiş gerçekten özel ve güzel bir kent. Hepimiz zaten bu sebeple Ödemiş’te yaşıyoruz. Biz 5 arkadaş olarak yola çıktık ve neticesinde bu görev bize nasip oldu. Biz yola çıkmadan önce, partili aday adayı arkadaşlarımızla birlik beraberlik mesajımızı tüm kente vermiştik. Yaklaşık bir hafta önce genel merkezimizden atamamız gerçekleştikten sonra da, aynı mesajı bu çatı altında tekrarladık. Ve birlik beraberlik içinde de yolumuza devam ediyoruz. “

CUMHUR ŞENER: “ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERİN NEZAKET İÇİNDE GEÇECEĞİNİ GÖRÜYORUM”

”Değerli dostum Münir Başkanımla biz, sadece siyaset olarak değil, Ödemiş’te yaşadığımızdan dolayı her konuda birlik beraberlik içinde zaten içinde olmuşuzdur. Şimdi belediye başkan adayları olarak da karşı karşıya geldik. Bu Ödemiş bizim, hepimizin. Bu seçimin sonucunda bir arkadaşımız galip gelecek. Dilerim ki düşüncem biz galip geliriz. Ancak elbette ki takdir halkımızın. Bizler projelerimizi, düşüncelerimizi ama daha önemlisi sevgimizi saygımızı bırakacağız halkımıza. Bu seçimlerin nezaket içinde geçeceğini görüyorum. Ve diliyorum da. Sayın başkanın da bu düşüncede olduğunu biliyorum.  Bu nazik ziyaretiyle, gerek geçtiğimiz günlerde sayın başkanımız Aziz Kocaoğlu’nun ziyaretinde de gelerek, yine aynı nezakette bulunmasıyla, yine atamalarımız gerçekleştiğinde ben kendisini arayarak, tebrik ederek, ve yine benim göreve başlamam için atamam yapıldıktan sonraki teşekkür katkısını çok iyi biliyorum.Ve bunları anlamlı ve önemli buluyorum.”

CUMHUR ŞENER: “BU ZATEN BİZİM KÜLTÜRÜMÜZDE VAR”

“Ödemiş her zaman önemli bir merkez. İlk kurşunun atıldığı bir yer. Düşmana karşı birleşmesini bilen ve savunmasını yapabilecek güçte bir kent. Biz böyle güzel bir kentte yaşadığımız için aslında çok şanslıyız. Her siyasi partimiz arasında geçmişte ufak tefek atışmalar olmuş olabilir. Ama bunlar artık geçti. Toplumun birlik beraberlik içinde olmasına ihtiyaç var. Bunun ilk adımını atmış olmaktan dolayı çok memnunum. Kültürümüzde de bu var zaten. Türk kültüründe de misafirperverlik var. Gelen misafir her zaman nezaket içinde ağırlanır.  Umarım bu ziyaretinizden sizler de memnun kalırsınız. Benim söyleyeceklerim bunlar. Teşekkür ederim sayın başkanım. Saygıdeğer ilçe başkanlarım. Hepinizi katılımınızdan dolayı saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ben bu ziyaretten çok memnun kaldığımı tekrar üzerine basarak, altını çizerek belirtmek istiyorum. Çok teşekkür ederim. “

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.