Yerelin Sesi

Tanju Okan, Kabri Başında Anıldı

Tanju Okan, Kabri Başında Anıldı
23 Mayıs 2020 - 17:14

Tanju Okan, Kabri Başında Anıldı

 

Urla CHP İlçe Başkanı Hakan Özbadur, parti yönetimi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Urla Yerel Hizmetler Şube Müdürü Yener Kırmızı, usta sanatçı Okan’ ın ölümünün 24′ üncü yılında mezarı başında dua etti.

Müzik öğretmeni olan Tanju Okan, yerleştiği Urla İlçesinde, herkes tarafından çok seviliyordu. Bir ara ANAP’tan da Urla’da Belediye Başkanlığı seçimlerine girmiş, ancak seçimi Bülent Baratalı kazanmıştı. Okan, yaşasaydı bugün 81 yaşında olacaktı.

KİMDİR?
Tanju Okan, 27 Ağustos 1938 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. İlköğrenimini Manisa’da, lise öğrenimini ise Balıkesir’de tamamladı. Müziğe ilgisi ailesinden gelen Okan’ın babası müzik öğretmeniyken, annesi de iyi keman çalmaktaydı. İlkokulda şarkı söylemeye başlayan Okan, lisede ve askerlikte de sahnelere çıktı. Daha sonra İtalya’da şan eğitimi alarak Türkiye’ye döndü İlk önce 1961’de, Ankara’da profesyonel müzik hayatına başlasa da, bir yıl sonra İstanbul’a döndü.

1990’lı yılların ortalarında Tanju Okan’a siroz teşhisi konuldu. 1995 yılın’da kangren olma tehlikesi nedeniyle sol bacağı diz üzerinden kesilen Okan, 23 Mayıs 1996’da hayatını kaybetti. Vasiyeti üzerine Urla’daki İskele Kabristanı’na gömüldü.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi