Yerelin Sesi

STK DAYANIŞMASI “İDADİK’TEN AKUT İZMİR’E EKİPMAN BAĞIŞI”

STK DAYANIŞMASI “İDADİK’TEN AKUT İZMİR’E EKİPMAN BAĞIŞI”
31 Temmuz 2019 - 15:32

İDADİK (İzmir Dağcılık ve Doğa Sporları İhtisas Kulübü) envanterinde bulunan ancak atıl olarak kalan arama kurtarma ekipmanlarını AKUT İzmir’e bağışladı.

İDADİK Yönetim Kurulu, kulüp envanterleri arasında bulunan ancak kullanmadıkları arama, kurtarma ekipmanlarının doğru yerlerde kullanılması ve bir amaca hizmet etmesi düşüncesi ile bağışlama kararı aldı. Kulüp yönetiminin almış olduğu bu karar doğrultusunda ekipmanlar AKUT İzmir ve birkaç derneğe bağışlandı.

Ekipmanların teslimi İDADİK kulüp yönetim adresinde gerçekleşti. Teslim toplantısına İDADİK adına Kulüp Başkanı Yavuz Doğan, Başkan Yardımcısı Tufan Yüksel, kulüp üyeleri Esengül Kıran, Ayşe Nalbantsoy ve Silvio Braggiotti katılırken AKUT İzmir adına Ekip lider yardımcısı Benan Ediz, Basın Medya Birim Sorumlusu Erdinç Ereeş, Sosyal Medya Birim sorumlusu Canan Ediz ve Lojistik Birim Sorumlusu Mehmet Ayan katıldı. İDADİK Kulüp Başkanı Yavuz Doğan teslim toplantısında şunları ifade etti.  “Deprem için yardım amaçlı almış olduğumuz bu ekipmanlar kulübümüzde atıl olarak duruyordu. Kulüp arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmelerde bu ekipmanların kullanılır olmaları gerektiğini düşündük. Arama, kurtarma amaçlı bu malzemelerin en iyi değerlendirileceği yerin Akut olduğuna karar verdik. Bu nedenle bu malzemeleri Akut’a vermek bizleri çok mutlu etti.”

AKUT İzmir Ekip Lider yardımcısı Benan Ediz’de İDADİK’in bu yaklaşımından dolayı mutlu olduklarını ifade ederek “sivil toplum kuruluşlarının bir birleri ile yardımlaşması topluma gerçek anlamda olumlu mesajlar verecektir. Bu sağduyulu yaklaşımlarından dolayı İDADİK kulübüne teşekkür ediyorum” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi