Yerelin Sesi

Soyer’den Meslek Fabrikası’na Maske Ve Yiyecek Teşekkürü

Soyer’den Meslek Fabrikası’na Maske Ve Yiyecek Teşekkürü
231 views
01 Nisan 2020 - 9:04

Soyer’den Meslek Fabrikası’na maske ve yiyecek teşekkürü

 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Meslek Fabrikası’na giderek sağlık çalışanları için tıbbi maske yapan dikiş eğitmenleriyle, atıştırmalık gıda üreten pasta ve aşçılık eğitmenlerine emekleri için teşekkür etti.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, koronavirüs salgını nedeniyle risk altında çalışan sağlık personeli için tıbbi maske ve atıştırmalık gıda üreten İzmir Büyükşehir Belediyesi Meslek Fabrikası’nın çalışanları ve gönüllülerini ziyaret etti. Mesai saatleri uzayan sağlık çalışanları için poğaça ve kurabiye yapan eğitmenlere, “Çok iyi bir iş yapıyorsunuz. Sağlık çalışanlarımızın motivasyonunu artırıyorsunuz” diyen Soyer, günde yaklaşık iki bin maske üreten dikiş eğitmenlerine de “Elinize, emeğinize sağlık” dedi.

15 BİN MASKE ÜRETİLİP DAĞITILDI
İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Meslek Fabrikası’nda günde ortalama 2 bin tıbbi maske üretiliyor. Bugüne dek 15 bin maske, il içindeki aile sağlığı merkezleri ve belediye kurumlarına dağıtıldı. Meslek Fabrikası’nda tıbbi maskenin yanı sıra sağlık çalışanları için börek, poğaça ve kurabiye gibi atıştırmalık gıda üretilip hastanelere dağıtılıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.