Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Soyer’den 2 Müjde

Soyer’den 2 Müjde
692 views
22 Nisan 2020 - 8:02

Soyer’den 2 Müjde

 

Haber: Murat ERVİN

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç, vatandaşların ulaşım araçlarındaki yoğunluğa yönelik şikayetler nedeniyle sefer saatlerinde düzenleme yapacaklarını söyledi. Sağlıkçılar için de müjde veren Başkan Soyer, “Virüs bulaşan sağlıkçılarımızın takibi için Kaynaklar’da bir tesisi karantina alanı olarak tahsis ediyoruz” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Radyo Trafik İzmir’de Esra Balkanlı’nın sorularını yanıtladı. Gündeme dair soruları da yanıtlayan Başkan Soyer, ulaşımda yeni adımlar atacaklarını vurguladı.

“TEKRAR DÜZENLİYORUZ”
Ulaşım araçlarının kalabalık olmasına yönelik bir soruyu yanıtlayan Başkan Soyer, “Günlük olarak ulaşım araçlarımızdaki yoğunluğu takip ediyoruz. Örneğin 13 Mart’ta 1 milyon 800 bin kişi araçlarımızı kullanırken sokağa çıkma yasağının bir gün öncesi rakam 250 bine kadar indi. Sokağa çıkma yasağının ilk günü biz de ulaşım araçlarının saatleri konusunda düzenlemeye gittik. Çünkü muazam bir israf oluyordu. Kimse mağdur olmasın derken bir de baktık israf artmış. Biz bu araçlarda babamızın parasını değil vatandaşın parasını harcıyoruz. Bu nedenle sefer sayılarını azalttık. Tam seferleri seyreltmişken vatandaşlar sokağa çıkmayı başladı. Fakat şimdi seferlerimizi tekrar düzenleceğiz. Bun yaparken de vatandaşları dışarı çıkmaları için teşvik etmek gibi birşey de yapmak istemiyoruz” dedi.

SAĞLIKÇILARA ‘KARANTİNA’ TESİSİ
Sağlık çalışanlarının ailelerine virüs bulaştırma endişesi yaşamamaları için attıkları adımları da anlatan Başkan Soyer, “Sağlıkçılarımız için kiraladığımız 2 otel ve 1 yurt şu an tam kapasiteyle kullanılıyor. Çünkü, sağlıkçılarımız virüsle en sık muhatap olan kesim. Bu nedenle evlerine gitmek, sevdiklerine bulaştırmak istemiyor. Onların bu kaygısını gidermek için bu yerleri kiraladık. Sağlıkçıların karantinada tutulması için tabip odası için Kaynaklarda bir tesis kiraladık. Testi pozitif çıkan ve karantinaya alınması gereken sağlıkçılarımız bu tesiste kalabilecek. Kiraladığımız bu tesisi de İzmir Tabip Odası’na vereceğiz. Yine Örnekköy’de sağlıkçılarımızın konaklaması için ek bir tesisi de yine bu hafta sağlıkçılarımızın hizmete sunacağız” diye konuştu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.