Yerelin Sesi

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri

Soyer, O Sese Kulak Verdi

Soyer, O Sese Kulak Verdi
1.119 views
13 Mayıs 2020 - 15:12

 

YouTube video

 

Soyer, O Sese Kulak Verdi

 

Haber ve Fotoğraflar: Mustafa OĞUZ

Basmane’de yaşamını sürdüren kent tarihi yazarlarından Orhan Beşikçi’nin facebook sayfasından yaptığı çağrıya İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yanıt geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in görevlendirdiği belediye bandosu tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın UNESCO dünya mirası listesine alınmasını İzmir Marşı ile duyurdu.

Orhan Beşikçi’nin tarihi çarşının UNESCO dünya mirası listesine girmesinin ardından yaptığı, “Zaman hızla ilerliyor, emek veren herkesi kutluyorum. Koronalı günlerde 65 yaş engeline takıldığım için dışarı çıkamıyorum. Büyükşehir Belediyesi şehir bandosu sokaklara çıkıp ‘İzmir’in dağlarında çiçekler açsın’ diyerek İzmir  Marşı’nı çalsın. Basmane’ye de gelsinler. Evimizden çıkamasak da, o müziğin sesini duyarız hep beraber…” çağrısına Büyükşehir Belediyesi de sessiz kalmadı.  Belediye bando takımı Basmane’de sevgi gösterileriyle karşılandı.

Tarihi Basmane fırını önünde İzmir’in Dağlarında Çiçekler Açar Marşı çalan bandoya halk balkonlarından eşlik etti. Bando daha sonra, Tarihi Anafartalar Caddesi’nden Kemeraltı Çarşısı’na kadar yürüyerek konserini burada tamamladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.