Yerelin Sesi

Sokakta Et Pazarı

Sokakta Et Pazarı
16 Mart 2020 - 15:18

Sokakta Et Pazarı

 

Etler, sokakta sergilenip satılıyor

Haber: Mustafa OĞUZ

Ulusal ve uluslararası sağlık otoriteleri Koronovirüsten korunmak için hijyen ve temizliğe dikkat çekerken, Suriyelilerin yoğun şekilde yaşadığı İzmir’in Konak İlçesinde Basmane semti ve Agora bölgesinde kaçak kesilen etlerin dükkan önlerinde sergilenerek sağlıksız bir şekilde satılması tepki çekti.

Suriyeli ve Basmane bölgesinde yaşayan vatandaşlar, herhangi bir sağlık veya hijyen önlemi alınmadan bu etlerin sokakta sergilenip satılmasına isyan etti. Vatandaşlar, “Tüm bu olumsuz koşullarda satışlar devam ediyor. Bu kadar sağlık riski varken bu konudaki vurdumduymazlığa itiraz ediyoruz. Herkes kafasına göre kesim yapıp, satamaz. Etlerin hangi koşullarda kesildiğini ve hangi hayvana ait olduğunu bile kim bilebilir? Sadece et de değil, Suriye ve Arap ülkelerinden getirilen bir çok ürün de denetimsiz şekilde satılıyor. Yetkililerin bu konuda ivedilikle eğilmesini bekliyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız. Marmaris Web Rehberi