Yerelin Sesi

Sokaklar Artık Çok Akıllı

Sokaklar Artık Çok Akıllı
308 views
25 Aralık 2018 - 11:14

Sokaklar artık çok akıllı

OSRAM’dan akıllı sokak aydınlatmaları için yeni uygulama

Şehirleri geleceğe hazırlayan akıllı sokak aydınlatmaları, düşük maliyetleri ve sürdürülebilir olmaları ile öne çıkıyor.  OSRAM’ın akıllı şehirler için tasarladığı Tuner4TRONIC Field uygulaması ile enerji tasarruflu LED sokak armatürlerinin kurulumu ve bakımı artık akıllı telefonlardan yapılabiliyor. Uygulama sayesinde,modern LED teknolojisinin kullanımındaki karmaşıklık ortadan kalkıyor. 

Aydınlatma üreticileri akıllı şehirler için saha planlaması yaparak aydınlatmanın güvenli bir şekilde devam etmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bulundukları konumda ayarları yapılabilen sokak aydınlatmaları,dim özelliği ile enerji tasarrufu sağlıyor. Sokağın türüne göre ve dim seviyesine göre programlanması gereken dim fonksiyonunundöner kavşak ve yaya geçitleri gibi kritik alanlarda devre dışı bırakılması gerekiyor. OSRAM’ın akıllı şehirler için geliştirdiği Tuner4TRONIC Field uygulaması ile sokak armatürleri kablosuz olarak programlanabiliyor, lumen seviyeleri ayarlanıyor ve bakımı yapılabiliyor. 

Şehirler OSRAM’ın Tuner4TRONIC Field uygulaması ile tasarruf ediyor

OSRAM Türkiye CEO’su Can Dikmen“OSRAM olarak Tuner4TRONIC Field uygulamasını, şehirlerde ortaya çıkan farklı sokak aydınlatma gereksinimlerini karşılamak için tasarladık. Şehir ve yaşam alanlarında sokak aydınlatmalarının hızlı ve kolay bir biçimde kullanılmasını sağlamayı hedefliyoruz. Kurulum, bakım, depolama ve yenilemede zaman ve maliyetten tasarruf sağlıyoruz. Örneğin, üretimi yapılmış ve depoda hazır bekleyen armatürü, ihtiyaca uygun farklı lumen seviyelerine, sahada programlayarak, üreticileri zamandan tasarruf ettirmeyi ve gereksiz stok çeşitliliğinden kurtarmayı hedefliyoruz. Geleceğin şehir yapılanmasını, çalışmalarımız ile desteklemeye devam etmeyi planlıyoruz” dedi.

 

OSRAM’ın mobil uygulaması Tuner4TRONIC Field, LEDsürücülerinin sahada NFC(Near Field Communication – Yakın Alan İletişimi) aracılığıyla kablosuz olarak ve enerji olmaksızın programlanmasını sağlıyor. Tuner4TRONIC Field uygulaması NFC uyumlu tüm akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. NFC anteni olmayan akıllı telefonlar için OSRAM alternatif olarak taşınabilir bir NFC tarayıcısı sunuyor. Uygulamanın kablosuz olarak programlanabilmesi kolaylığı ile sokak armatürlerininbakım süresi ve depolama giderleri azaltılıyor.

Özgür kullanım alanı sağlıyor

OSRAM, Tuner4TRONIC Field ile LED sürücü ve yazılım teknolojisinden oluşan kapsamlı bir portföy sunuyor. Her armatür üreticisine uygun olan uygulama, özgür bir tercih alanı sağlıyor.OSRAMTuner4TRONIC Field uygulamasındaki kopyala-yapıştır fonksiyonu ile arızalı bir sokak armatürünün sürücü ayarları kopyalanıp anında yeni sürücüye aktarılıyor.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.